RockSerwis.FM
/ftp/0/223/[298463]_present.jpg
Happiness Is The Road Volume 2: The Hard Shoulder
 
średni czas realizacji: od 7 do 30 dni 
 
20.10.2008
CD 44.89 zł
 
 
 
 
1. Thunder Fly 6:24
2. The Man From The Planet Marzipan 7:55
3. Asylum Satellite #1 9:32
4. Older Than Me 3:11
5. Throw Me Out 4:01
6. Half The World 5:08
7. Whatever Is Wrong With You 4:16
8. Especially True 4:37
9. Real Tears For Sale 7:34
 
Steve Hogarth - voice
Steve Rothery - guitars
Mark Kelly - keyboards
Peter Trewavas - bass
Ian Mosley - drums & percussion
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • RIVERSIDE
  Out Of Myself

 • MARILLION
  Sounds That Can't Be Made

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • AIRBAG
  Identity

 • QUIDAM
  Saiko (deluxe digibook limited edition)

 • RAIN
  Cerulean Blue (gatefold cardboard sleeve)

 • RIVERSIDE
  Second Life Syndrome

 • KING CRIMSON
  Red (30th Anniversary Edition)

 • BLACKFIELD
  V (digipak)

 • NO-MAN
  Returning Jesus

 • RIVERSIDE
  Voices In My Head

 • ANATHEMA
  Hindsight
 
 

"Happiness is the Road Volume Two Hard Shoulder" to druga część najnowszego albumu zespołu Marillion, wydanego w 30. rocznicę powstania grupy oraz będącą 15. albumem w dyskografii zespołu.

Przy nagrywaniu drugiej części "Happiness is the Road" zespół inspirował się takimi rzeczami jak Space Aliens America, Love Found and Lost, Sanity Found and Lost.

"Volume Two Hard Shoulder" to album przeciwstawny, kontrastujący z "Volume One Essence", wiecej tu niepokoju, jakiegos niewyjaśnionego lęku.

Jak powiedział Steve H - "Happiness is the Road" to całość, to koncepcja skończona, zamknięta, stworzona przez obserwację tego co dzieje się dookoła nas oraz tego co dzieje się w nas samych.

 
 

RECENZJE

"The Hard Shoulders" to druga czesc 15. studyjnego albumu Marillion wydanany w 30 lat po powstaniu zespolu. Volume 2 to zbior 9 luznie powiazanych utworow rockowych wyrazajacych sie niesamowitym artystycznym pieknem i pokazujacych niezwykla kreatywnosc muzykow grupy. W utworze "Asylum Satellite #1" mozemy uslyszec jedna z najpiekniejszych solowek gitarowych w histori muzyki. Steve Rothery roztacza magie swej muzyki przez 4 minuty wienczace blisko dzieciominutowa opowiesc. Ta solowka w polaczeniu z niesamowicie przejmujacym tekstem Steve Hogartha czyni z tego utworu jedno z najdoskonalszych dziel Marillion. Piekny "Real tears for sale" wienczacy album powinien byc wydany na singlu. Piekno tego kawalka poruszy kazdego milosnika muzyki rockowej.

best regards

/Mariusz M. Krause/

_____________________________________________________

Fantastyczna sprawa ta płyta. Dziwne i zaskakujące, że po tylu latach istnienia Panowie z MARILLION potrafili nagrać coś tak fascynującego. Same kompozycje - to jedna sprawa. Druga, to nowoczesna produkcja, panorama stereo i wszystkie te dźwieki które oprócz instrumentów składają się na tę piękną całość. Polecam odsłuch tej płyty na dobrych słuchawkach - to znacząco potęguje pozytywne doznania. Trzeba stwierdzić, że koncówki dekad są dla nich rzeczywiście łaskawe. W 1989 genialny SEASONS END; w 1999 znakomity - moim zdaniem - MARILLION.COM i teraz też w koncówce właśnie ta płyta.

Panowie pograli sobie tutaj jakoś swobodnie, czuć radość i muzykalność; wszystko jest na swoim miejscu - i co najważniejsze - nie zdarza się tu ani przez chwilę moment, gdy moglibyśmy się nudzić (a bywało tak w przeszłości na RADIATION czy SOMEWHERE ELSE ...). Nawet tylko z ciekawości porównując obecny Marillion do aktualnych dokonań Fisha - choć to zupełnie inny temat - płyta ta wypada po prostu znakomicie, broni się z każdej strony i na pewno ktoś kto lubi niebagatelną i naprawdę inteligentną, progresywną muzykę - nie może przegapić tej pozycji. Oczywiście zapominamy o latach 80-tych (sądzę, że już dawno miłośnicy Marillion się z tym pogodzili), ale zupełnie nic nie tracimy bo Marillion w takiej formie gwarantuje mocne muzyczne przeżycia i widać, że nie trzeba sięgać do przeszłości, aby stworzyć obecnie tak udane utwory. Jest brzmienie, jest swoboda, odpowiednia do takiej muzyki technika, jest pomysł, dobrze pracuje gitara i elektronika (!) - ja po wysłuchaniu tej płyty czuję się ze wszech miar naładowany pozytywną energią. I jest to dla mnie żywy dowód, że szeroko pojęta muzyka rockowa (grana przez ludzi na poszczególnych instrumentach) wciąż żyje i nie musi oznaczać niemiłego dźwiękowego skansenu.

Dobrze, że powstają TAKIE płyty. Dobrze, że mozna za sprawą nowej płyty wrocić z przyjemnością do dawnej muzycznej miłości jaką dla wielu był kiedyś Marillion. Panowie absolutnie nie przynoszą sobie wstydu.

Naprawdę polecam:)

/Bert/
 
 
 
 
MARILLION
Happiness Is The Road Volume 2: The Hard Shoulder
CD 44.89 zł