RockSerwis.FM
/ftp/3/85/[293461]_gilmour2cd1dvd.jpg
Live In Gdańsk (2CD+DVD)
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
22.09.2008
CD 96.89 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
CD 1:
 
1. Speak To Me 1:23
2. Breathe 2:49
3. Time 5:38
4. Breathe (Reprise) 1:32
5. Castellorizon 3:47
6. On An Island 7:27
7. The Blue 6:39
8. Red Sky At Night 3:03
9. This Heaven 4:33
10. Then I Close My Eyes 7:42
11. Smile 4:26
12. Take A Breath 6:47
13. A Pocketful Of Stones 5:41
14. Where We Start 8:02
.
 
CD 2:
 
1. Shine On You Crazy Diamond 12:07
2. Astronomy Domine 5:03
3. Fat Old Sun 6:40
4. High Hopes 9:58
5. Echoes 25:26
6. Wish You Were Here 5:16
7. A Great Day For Freedom 5:56
8. Comfortably Numb 9:23
.
 
DVD [Live In Gdańsk, 26 August 2006]:
 
1. Castellorizon
 
2. On An Island
 
3. The Blue
 
4. Red Sky At Night
 
5. This Heaven
 
6. Then I Close My Eyes
 
7. Smile
 
8. Take A Breath
 
9. A Pocketful Of Stones
 
10. Where We Start
 
11. A Great Day For Freedom
 
12. Astronomy Domine
 
13. Comfortably Numb
 
14. Echoes
 
15. High Hopes
 
+ extra:
 
- 36-minute documentary
 
- web pass to download 12 bonus live tracks from other concerts from the "On An Island" tour
 
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • BLUE FLOYD
  Begins (2CD)

 • RIVERSIDE
  Second Life Syndrome

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • LED ZEPPELIN
  The Song Remains The Same (2DVD special edition)

 • MARILLION
  Happiness Is The Road Volume 2: The Hard Shoulder

 • BELIEVE
  Yesterday Is A Friend (limited edition) (digipak)

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • AIRBAG
  Identity

 • RIVERSIDE
  Voices In My Head

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • SVANN (members of Abraxas, Closterkeller)
  Granica czerni i bieli

 • GILMOUR, DAVID
  About Face (remaster)

 • RIVERSIDE
  Out Of Myself
 
 

Zapis niezwykłego występu, który odbył się 26.08.2006r. dla 50-tysięcznej publiczności zebranej w Stoczni Gdańskiej. Gilmour wystąpił w Polsce po raz pierwszy, zaproszony przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę oraz prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dla uświetnienia 26. rocznicy powstania związku zawodowego Solidarność.

Sześcioosobowemu zespołowi towarzyszy 40-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Zbigniewa Preisnera. To pierwszy w historii zapis koncertowego wykonania z orkiestrą utworów z repertuaru Pink Floyd takich jak "High Hopes" oraz "A Great Day For Freedom" - drugi z nich wykonany został specjalnie z okazji rocznicy powstania Solidarności. W składzie zespołu towarzyszącego Gilmourowi znaleźli się: Richard Wright, zmarły niedawno klawiszowiec Pink Floyd, Phil Manzanera, Guy Pratt, Jon Carin, Steve Di Stanislao i Dick Parry. Na scenie pojawił się też przez chwilę Leszek Możdżer.

 
 

RECENZJE

Zakupiłem tę wersję koncertu i jestem pod wrażeniem.

Wspaniale zrealizowane DVD z koncertem i reportażem, płyty audio także pozwalają przenieść się w tamten czas. Jest to wspaniała płyta szczególnie dla osób, które nie mogły być wtedy na koncercie w Gdańsku i teraz mogą to wszystko same usłyszeć i zobaczyć.

Także samo wydawnictwo jest ciekawe, ale płyty audio są wsadzone do bardzo ciasnych kopert i szybko ulegają porysowaniu (ja przeniosłem płyty to pudełka na CD). Na DVD są polskie napisy co nieczęsto się zdarza na muzycznych DVD.

/Bogusław P. Ruda Śląska/

_____________________________________________________

Od początku było wiadomo, iż koncert w Gdańsku będzie rejestrowany przez ekipę artysty i w zasadzie można było w ciemno zakładać, iż materiał ten wcześniej czy później zostanie wydany. Problemem było wydane rok wcześniej oficjalne DVD z trasy On An Island "Remeber That Night". W wyniku tego rejestracja koncertu nie jest pełna, a obejmuje przede wszystkim utwory wykonane przez zespół Davida wraz z orkiestrą oraz hołd dla Syda Astronomy Domine oraz danie główne koncertu czyli wykonany z dużym rozmachem epicki utwór "Echoes". Rejestracja wizyjna koncertu odbyła się częściowo w wysokiej rozdzielczości (HD) jak również w rozdzielczości standardowej, co wynikało z tego, iż na ekrany zawieszone ponad artystami dostarczany musiał być sygnał w standardowej rozdzielczości. To tłumaczy różną jakość poszczególnych ujęć, ale generalnie do strony wizyjnej zastrzeżeń nie mam. Niestety słabiej wypada ocena jakości dźwięku. Na płytach cd jakość dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie, a tu mix wielokanałowy rozczarowuje. Nie sądzę by ewentualnie ścieżka z dts cokolwiek by tu pomogła. Jeśli mix jest zrealizowany w ten sposób, iż scena muzyczna rozmieszczona jest w kanałach frontowych (lewy, środkowy i prawy) a kanałach surround słyszymy jedynie reakcje publiczności oraz trochę efektów, ze szczególnym uwzględnieniem tych z Dark Side…, to chyba nie jest to na co liczyliśmy. Jak doskonale pamiętamy zespół Pink Floyd zawsze był utożsamiany z dbałością o wysoką jakość nagrań, a od jakiegoś czasu wersje wielokanałowe z koncertów artystów z Pink Floyd, (Rogera też) wypadają blado na tle innych. A tu, aż się prosi, by tyły zagrały. Trudno mi znaleźć wytłumaczenie takiego stanu rzeczy, ale tak jest. Jeśli chodzi o ocenę występu, to widać, iż muzyka Pink Floyd wykonywana przed dużą publicznością zupełnie inaczej się prezentuje w porównaniu z choćby z występami w Royal Albert czy Royal Festival Hall w Londynie. Tu interakcja, swoista chemia miedzy zespołem a publicznością jest na zupełnie innym poziomie z korzyścią dla dużego tłumu. David nie ukrywał, iż był pod wrażeniem gdańskiej publiczności i w zasadzie zapis koncertu to odzwierciedla. Dla porządku w zapisie brakuje rozpoczynającej koncert sekwencji z Ciemnej Strony, Shine On You Crazy Diamond, Wot’s …Uh The Deal, Fat Old Sun i Wish You Were Here. Te utwory można obejrzeć (za darmo) na stronie artysty, ale pewien żal, że całości nie ma pozostaje. Trzeba mieć nadzieje, że może kiedyś, może na Blu Rayu cały koncert zostanie wydany. Dodatkowa informacja jest taka, iż w trakcie napisów pojawia się jedyny utwór, który nie znalazł się na cd. Wot’s …Uh The Deal był wykonywany po SOYCD, a dodatkowo utwór ten jak i 12 innych ( te z 3 dysku cd, który jest oferowany w wersji deluxe) można pobrać ze specjalnej strony internetowej za darmo. Są tu pewne ograniczenia, gdyż ściągać można na jeden i ten sam twardy dysk, a kolejne utwory pojawiają się co miesiąc. Oferta jest ważna do września 2009 r.

Recenzja odnosi się tylko do DVD, płyty cd oceniłem w wersji podstawowej 2cd.

/Tomasz/
 
 
 
 
GILMOUR, DAVID
Live In Gdańsk (2CD+DVD)
CD 96.89 zł