RockSerwis.FM
/ftp/7/24/[723224]_SW-TKT2-POZ.jpg
6.05.2019 Sala Ziemi, Poznań (miejsce siedzace - kat.5 / tickets for seat - cat.5)
 
TKT 189.00 zł 189.00 zł
 
 
 
 
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • EMERSON, KEITH
  Honky

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  Hand. Cannot. Erase. (180 gram) (2LP)

 • MAURYCY NOWAKOWSKI
  Riverside. Sen w wysokiej rozdzielczo?ci.

 • KING CRIMSON
  Live In Vienna, December 1st 2016 (digipak) (3CD)

 • COLLINS, PHIL (BIG BAND)
  A Hot Night In Paris

 • KING CRIMSON
  Lizard (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • MARILLION
  F E A R (2LP)

 • BRUFORD, BILL
  Flags

 • ASIA
  Live On Air

 • BRAND X
  Do They Hurt ?

 • KING CRIMSON
  Larks' Tongues In Aspic (200 gram super-heavyweight vinyl)

 • KING CRIMSON
  Beat (remaster)

 • BRAND X
  Livestock

 • BRAND X
  Moroccan Roll

 • KING CRIMSON
  Three Of A Perfect Pair (remaster)
 
 

Koncert odbędzie się 6 maja 2019 w Poznaniu w Sali Ziemi MTP o godz. 20.00
Ceny biletów uzależnione są od miejsca wybranego przez Klienta.

Steve Hackett, niezwykle utalentowany i obdarzony wielką wyobraźnią gitarzysta rockowy, na początku swojej kariery był związany z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike'em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby "Selling England By The Pound" (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem i w swoich utworach wykorzystuje elementy wielu różnych gatunków, m. in. jazzu, world music i bluesa.

W Genesis gra Steve'a przyniosła wiele niezapomnianych momentów - od poruszających akustycznych brzmień w "Horizons" i "Blood on the Rooftops" po pełne dramatyzmu rockowe solówki w "Firth of Fifth" i "Fountain of Salmacis". Po rozstaniu z zespołem Steve rozpoczął karierę solową, kolejny raz poszerzając swoje możliwości i przekraczając muzyczne granice - coraz to wynajdywał nie tylko nowe brzmienia, lecz również techniki takie jak "tapping". W połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Steve mógł się cieszyć z przebojowego singla "Cell 151" i supergrupy GTR, założonej ze Steve'em Howe'em, która odnosiła duże sukcesy w Ameryce.

Steve współpracował też z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton i Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a. Kolejnym przedsięwzięciem muzyka był przebojowy album "Genesis Revisited", po czym cofnął się jeszcze bardziej do swoich muzycznych korzeni, nagrywając "Blues With A Feeling". Cały czas stawiał sobie też nowe wyzwania i poszerzał muzyczne horyzonty, proponując eklektyczny miks brzmień i gatunków przyprawiony egzotyką, który do dziś fascynuje ogromne rzesze słuchaczy.

W 2009 roku ukazał się album "Out Of The Tunnels's Mouth", przez wielu krytyków i fanów uważany za najlepszy w dotychczasowej karierze muzyka. Po nim przyszła kolej na "Beyond The Shrouded Horizon" (2011) i "A Life Within A Day" (2012) - efekt współpracy z Chrisem Squire'em z Yes pod szyldem Squackett. Ostatni album Hacketta, "The Night Siren", wszedł na listy przebojów w wielu krajach, a w Wielkiej Brytanii dotarł do 28. miejsca.

W marcu 2010 roku zespół Genesis został uroczyście wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame, co tylko potwierdziło ponadczasowy charakter i przesłanie muzyki grupy. Steve zawsze miał ogromny sentyment do klasycznych utworów z jej repertuaru, nic więc dziwnego, że powstała druga część "Genesis Revisited", która ukazała się w październiku 2012 roku. W nagraniach utworów wspomogło go wielu znakomitych muzyków, a dwie trasy promujące to wydawnictwo - w 2013 i 2014 roku - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów. W programie koncertów oprócz utworów Genesis znalazły się także solowe kompozycje Steve'a.

Planowana na 2019 rok trasa "Selling England By The Pound" zbiega się z 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve'a, "Spectral Mornings" i już wiadomo, że będzie to spektakularne wydarzenie. Na scenie obok Hacketta pojawi się cała plejada znakomitych muzyków, a on sam kolejny raz zachwyci wszystkich swoją niepowtarzalną grą i charyzmą.

W 5. rocznicę poprzedniej wizyty Steve'a Hacketta w Polsce, muzyk powróci także do naszego kraju, by podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów przedstawić m.in. w całości (!) wspomniany wyżej album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty znakomitego "Spectral Mornings". Znajdzie się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego, jeszcze niewydanego albumu.

Zapraszamy! Steve Hackett i jego Gibson Les Paul zabiorą nas w muzyczną podróż, która na długo pozostanie w naszej pamięci!
REGULAMIN UDZIAŁU W KONCERCIE
 
 
 
 
STEVE HACKETT
6.05.2019 Sala Ziemi, Poznań (miejsce siedzace - kat.5 / tickets for seat - cat.5)
TKT 189.00 zł 189.00 zł