RockSerwis.FM
/ftp/8/207/[705999]_LM28_bok.jpg
Nr 28/2018
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
27.03.2018
KS 14.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
Wydawca: AUDIO CAVE
ISSN2082-4432(03)
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • LIZARD
  Nr 23/2016

 • LIZARD
  Nr 26/2017

 • LIZARD
  Nr 29/2018

 • LIZARD
  Nr 18 (1/2015)

 • LIZARD
  Nr 19 (2/2015)

 • LIZARD
  Nr 27/2017

 • LIZARD
  Nr 24 (2017)

 • LIZARD
  Nr 30/2018

 • LIZARD
  Nr 17 (4/2014)

 • LIZARD
  Nr 20 (2/2015)

 • LIZARD
  Nr 25/2017

 • LIZARD
  Nr 13 (4/2013)

 • LIZARD
  Nr 21 (2/2016)

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • LIZARD
  Nr 12 (3/2013)
 
 

Okładka kolejnego „Lizarda” jasno wskazuje na temat numeru. Oprócz świętowania 45. rocznicy wydania The Dark Side Of The Moon proponujemy jak zwykle masę tekstów na najróżniejsze tematy. W szczegółach zawartość prezentuje się następująco:

Jethro Tull w Bydgoszczy i Depeche Mode w Krakowie. Jak te zespoły wypadają obecnie na żywo? Co mają do zaoferowania? Nasi recenzenci sprawdzili, jak sprawy się mają.

Marcin & Bartłomiej Oleś Duo opowiadają Rafałowi Zbrzeskiemu o swojej drodze do muzyki, wspominają dotychczasowe kolaboracje oraz snują plany na przyszłość.

Skaldowie. O Brianie Wilsonie, tworzeniu przebojów oraz studiowaniu muzyki z Andrzejem i Jackiem Zielińskimi rozmawiał Grzegorz Tylec.

Pink Floyd. Teoretycznie o płycie The Dark Side Of The Moon napisano już wszystko. W związku z 45. rocznicą wydania albumu Piotr Chlebowski podchodzi do tematu na nowo.

Pink Floyd. Pryzmat rozszczepiający światło umieszczony na czarnym tle – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grafik nie tylko w historii muzyki rockowej. O tej kanonicznej okładce opowiada Edyta Chlebowska.

Geesin / Waters. Music From The Body jest niesłusznie postrzegany jako pierwsza solowa płyta Watersa. Całkowicie niesłusznie. O tym organizmie jednopłytowym w swoim cyklu opowiada Piotr Chlebowski.

The Master’s Apprentices. Australia wydała w latach 60. i 70. masę bardzo ciekawych zespołów. Przypadek jednej z najciekawszych grup z Antypodów analizuje Jakub Kozłowski.

Zeuhl. Dziedzictwo zespołu Magma jest niezmierzone. Listę najbardziej intrygujących płyt wyrosłych na tej żyznej glebie przygotował Krzysztof Pabis.

The Mahavishnu Orchestra. Debiut tej formacji to jedna z najbardziej wpływowych płyt ulokowanych na granicy jazzu i rocka. Z tego powodu umieściliśmy ją w Kanonie Jazzowym, który prowadzi Rafał Zbrzeski.

Progresywny Rzecznik Ludu, czyliPatryk Antosiak i Jakub Szczepaniak udają się na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.

Suicide. Nowojorski duet jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich czterdziestu lat. Temu fenomenowi przygląda się Łukasz Krajnik.

Chick Corea. Kariera tego pianisty wiodła przez najróżniejsze stylistyki. Aleksander Filipowski w pierwszej części swojej epopei (część druga w kolejnym numerze) skupia się na okresie awangardowym w dorobku tego muzyka.

Jethro Tull. Gerard Nowak dokonuje autorskiego wyboru ulubionych kawałków legendarnej kapeli prowadzonej przez Iana Andersona. Wybór to bardzo nieoczywisty…

Kranky. Jak ugryźć post rock i nową elektronikę? Piotr Kopka przeanalizował katalog legendarnej wytwórni i ma dla nas przygotowanych kilka wskazówek.

The Doors. Skąd wziął się kawałek Riders On The Storm? Jak przebiegała sesja? Jakie tajemnice tkwią w tekście? Jarosław Sawic analizuje ostatni utwór umieszczony na ostatniej studyjnej płycie zespołu zarejestrowanej z Jimem Morrisonem.

Recenzje płytowe: m.in. Black Sabbath, Klan, Antoni Gralak, King Crimson, Lotto.

Recenzje książkowe: m.in. Jimmy Page, James Brown, Bob Dylan

Blast From The Past. Smakołyki dźwiękowe sprzed lat przybliża Błażej Budny.

Literatura sautée, czyli literatura i muzyka w felietonie Piotra Kopki.

Damian Bydliński i jego Lostland – Zbrodnia Ikara, czyli stary człowiek i morze.

Poradnik kupującego: John Mayall. Dorobek artysty przegląda Bartosz Leśniewski.

Romana Makówka Photography: Rob Halford.

 
 
 
 
LIZARD
Nr 28/2018
KS 14.99 zł