RockSerwis.FM
/ftp/8/207/[705999]_LM28_bok.jpg
Nr 28/2018
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
27.03.2018
KS 14.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
Wydawca: AUDIO CAVE
ISSN2082-4432(03)
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • LIZARD
  Nr 23/2016

 • LIZARD
  Nr 26/2017

 • LIZARD
  Nr 19 (2/2015)

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • LIZARD
  Nr 24 (2017)

 • LIZARD
  Nr 27/2017

 • LIZARD
  Nr 18 (1/2015)

 • LIZARD
  Nr 21 (2/2016)

 • WATERS, ROGER
  Is This The Life We Really Want?

 • WILSON, RAY
  Makes Me Think Of Home

 • LIZARD
  Nr 6 (1/2012)

 • LIZARD
  Nr 12 (3/2013)

 • LIZARD
  Nr 9 (4/2012)

 • LIZARD
  Nr 14 (1/2014)

 • MELLER GOŁYŹNIAK DUDA
  Breaking Habits (media book)
 
 

Okładka kolejnego „Lizarda” jasno wskazuje na temat numeru. Oprócz świętowania 45. rocznicy wydania The Dark Side Of The Moon proponujemy jak zwykle masę tekstów na najróżniejsze tematy. W szczegółach zawartość prezentuje się następująco:

Jethro Tull w Bydgoszczy i Depeche Mode w Krakowie. Jak te zespoły wypadają obecnie na żywo? Co mają do zaoferowania? Nasi recenzenci sprawdzili, jak sprawy się mają.

Marcin & Bartłomiej Oleś Duo opowiadają Rafałowi Zbrzeskiemu o swojej drodze do muzyki, wspominają dotychczasowe kolaboracje oraz snują plany na przyszłość.

Skaldowie. O Brianie Wilsonie, tworzeniu przebojów oraz studiowaniu muzyki z Andrzejem i Jackiem Zielińskimi rozmawiał Grzegorz Tylec.

Pink Floyd. Teoretycznie o płycie The Dark Side Of The Moon napisano już wszystko. W związku z 45. rocznicą wydania albumu Piotr Chlebowski podchodzi do tematu na nowo.

Pink Floyd. Pryzmat rozszczepiający światło umieszczony na czarnym tle – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grafik nie tylko w historii muzyki rockowej. O tej kanonicznej okładce opowiada Edyta Chlebowska.

Geesin / Waters. Music From The Body jest niesłusznie postrzegany jako pierwsza solowa płyta Watersa. Całkowicie niesłusznie. O tym organizmie jednopłytowym w swoim cyklu opowiada Piotr Chlebowski.

The Master’s Apprentices. Australia wydała w latach 60. i 70. masę bardzo ciekawych zespołów. Przypadek jednej z najciekawszych grup z Antypodów analizuje Jakub Kozłowski.

Zeuhl. Dziedzictwo zespołu Magma jest niezmierzone. Listę najbardziej intrygujących płyt wyrosłych na tej żyznej glebie przygotował Krzysztof Pabis.

The Mahavishnu Orchestra. Debiut tej formacji to jedna z najbardziej wpływowych płyt ulokowanych na granicy jazzu i rocka. Z tego powodu umieściliśmy ją w Kanonie Jazzowym, który prowadzi Rafał Zbrzeski.

Progresywny Rzecznik Ludu, czyliPatryk Antosiak i Jakub Szczepaniak udają się na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.

Suicide. Nowojorski duet jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich czterdziestu lat. Temu fenomenowi przygląda się Łukasz Krajnik.

Chick Corea. Kariera tego pianisty wiodła przez najróżniejsze stylistyki. Aleksander Filipowski w pierwszej części swojej epopei (część druga w kolejnym numerze) skupia się na okresie awangardowym w dorobku tego muzyka.

Jethro Tull. Gerard Nowak dokonuje autorskiego wyboru ulubionych kawałków legendarnej kapeli prowadzonej przez Iana Andersona. Wybór to bardzo nieoczywisty…

Kranky. Jak ugryźć post rock i nową elektronikę? Piotr Kopka przeanalizował katalog legendarnej wytwórni i ma dla nas przygotowanych kilka wskazówek.

The Doors. Skąd wziął się kawałek Riders On The Storm? Jak przebiegała sesja? Jakie tajemnice tkwią w tekście? Jarosław Sawic analizuje ostatni utwór umieszczony na ostatniej studyjnej płycie zespołu zarejestrowanej z Jimem Morrisonem.

Recenzje płytowe: m.in. Black Sabbath, Klan, Antoni Gralak, King Crimson, Lotto.

Recenzje książkowe: m.in. Jimmy Page, James Brown, Bob Dylan

Blast From The Past. Smakołyki dźwiękowe sprzed lat przybliża Błażej Budny.

Literatura sautée, czyli literatura i muzyka w felietonie Piotra Kopki.

Damian Bydliński i jego Lostland – Zbrodnia Ikara, czyli stary człowiek i morze.

Poradnik kupującego: John Mayall. Dorobek artysty przegląda Bartosz Leśniewski.

Romana Makówka Photography: Rob Halford.

 
 
 
 
LIZARD
Nr 28/2018
KS 14.99 zł