RockSerwis.FM
/ftp/1/185/[648121]_179253.jpg
Eye Of The Soundscape (2CD mediabook)
 
średni czas realizacji: od 7 do 30 dni 
 
21.10.2016
CD 39.89 zł
 
 
 
 
CD 1:
 
1. Where The River Flows 10:53
2. Shine 4:09
3. Rapid Eye Movement 2016 mix 12:40
4. Night Session - Part One 10:40
5. Night Session - Part Two 11:35
.
 
CD 2:
 
1. Sleepwalkers 7:19
2. Rainbow Trip 2016 mix 6:19
3. Heavenland 4:59
4. Return 6:50
5. Aether 8:43
6. Machines 3:53
7. Promise 2:44
8. Eye Of The Soundscape 11:30
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • RIVERSIDE
  Love, Fear And The Time Machine (2CD mediabook)

 • LUNATIC SOUL
  Walking On A Flashlight Beam (CD+DVD) (digipak)

 • RIVERSIDE
  Shrine Of New Generation Slaves (2CD mediabook)

 • LUNATIC SOUL
  Fractured (digibook)

 • MELLER GOŁYŹNIAK DUDA
  Breaking Habits (media book)

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • RIVERSIDE
  Wasteland (deluxe edition mediabook)

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • PINEAPPLE THIEF, THE
  Your Wilderness

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • WILSON, RAY
  Makes Me Think Of Home

 • LUNATIC SOUL
  Under The Fragmented Sky (digipak)

 • AIRBAG
  Identity


 • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)
 
 

Nowy, a pierwszy instrumentalny album Riverside to kompilacja utworów z lat 2007-2015 oraz nowych nagranych na początku 2016. Część z nich ukazała się już wcześniej w charakterze bonus dysków do albumów "Shrine of New Generation Slaves" oraz "Love, Fear and the Time Machine". Na wydawnictwie znalazły się także nowe miksy "Rapid Eye Movement" oraz singla "Rainbow Trip". Nie zabrakło również nowej muzyki (łącznie ponad 30 minut) w postaci "Where The River Flows", "Shine", "Sleepwalkers" i "Eye Of The Soundscape". Są to ostatnie utwory zarejestrowane ze zmarłym w lutym 2016r. gitarzystą grupy, Piotrem Grudzińskim. Twórcą szaty graficznej jest współpracujący z zespołem amerykański grafik Travis Smith (Opeth, Katatonia).

O kulisach powstania albumu mówi Mariusz Duda: "Przed rozpoczęciem nowego rozdania, być może "nowej trylogii", zamarzył mi się jeszcze jeden album, taki uzupełniający. Taki pomiędzy. Taki, jaki zawsze chcieliśmy nagrać. To nie byłaby tylko nowa muzyka, ale w naszym przypadku i w takim zestawieniu byłaby to na pewno nowa jakość, bo takiej płyty jeszcze nie mieliśmy. Nazbierało nam się tego wszystkiego przez lata, zwykle pojawiało się na bonusowych dyskach. Wiem, że niektórzy słuchacze nawet do dzisiaj nie dotarli do tych dźwięków i nie zdają sobie sprawy, że Riverside praktycznie od początku istnienia eksperymentuje z ambientem i progresywną elektroniką. A to przecież część naszego muzycznego DNA. Postanowiliśmy, że zrobimy kompilację wszystkich naszych instrumentalnych i ambientowych utworów i wydamy je w tym roku jako pełnoprawne wydawnictwo. Niektóre zmiksujemy ponownie, żeby lepiej brzmiały, przede wszystkim jednak dodamy zupełnie nowe kompozycje.

Zamknęliśmy się na początku roku w studiu i zaczęliśmy komponować. Pracowaliśmy z uśmiechami na twarzy i autentyczną "podjarką", wiedząc, że tym razem nie szykuje nam się jakiś kolejny bonus czy dodatek do czegoś "większego", tylko pełnoprawny album właśnie z taką muzyką - pełną przestrzeni, transu, melodii i dużej dawki elektroniki. Jeszcze dzień wcześniej dostałem SMS-a od Grudnia: "Naprawdę nie mogę się doczekać tej płyty, zawsze marzyłem, żeby Riverside wydało właśnie taki album". Skończył się pewien rozdział naszej historii. Album nabiera w tej chwili zupełnie innego znaczenia. To ostatnia płyta nagrana z Grudniem. Ostatnia wspólna podróż. Nie mogło być więc innej dedykacji niż ta, która znajdzie się na tej płycie".

 
 
 
 
RIVERSIDE
Eye Of The Soundscape (2CD mediabook)
CD 39.89 zł