RockSerwis.FM
/ftp/3/227/[590307]_magazine-Lizard-16-cover-strona.jpg
Nr 16 (3/2014)
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
27.11.2014
KS 14.85 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
Wydawca: GAD
ISSN2082-4432(16)
 
Za oknem coraz zimniej i coraz mniej ciekawie, a w Lizardzie kolorowo, bogato…. Prezentujemy całą gamę wywiadów podsumowujących ważne wydarzenia lata i jesieni w rocku progresywnym, „zajawiamy” nową płytę Pink Floyd, piszemy o psychodelicznej erze Beatelsów, przełomowym momencie w karierze Queen, przyglądamy się biografii Roberta Planta, rozmawiamy ze Stevem Hillagem i – jak zawsze – odsłaniamy przeróżne perełki z przeszłości. Do tego aż 20 stron recenzji(!) i pełny album na CD. Miłej lektury!

CD – Mark Kelson: Pełnowymiarowy, tegoroczny album gitarzysty, wokalisty i kompozytora z Australii, mającego na koncie współpracę z Alternative 4 i The Eternal. Znakomita rzecz, a dla czytelników Lizarda na płycie znalazł się jeden dodatkowy utwór!

ROBERT PLANT: Przegląd działalności „Złotego Boga Rock’n’Rolla” od czasów Led Zeppelin po niedawne występy na Kole Podbiegunowym.

THE BEATLES: Dokładna analiza twórczości Fab Four pod kątem poszukiwania tropów rocka psychodelicznego, w wykonaniu Piotra Koryckiego, jednego z największych fanów zespołu w Polsce.

THE QUEEN: U wrót do światowej kariery zespół nagrywa szalenie ważne „Queen II” i „Sheer Heart Attack”. Michał Wilczyński pisze o powstawaniu tych krążków i koncertowych sukcesów zespołu.

LUNATIC SOUL: Najnowszy solowy projekt Mariusza Dudy z Riverside jest znakomity! O inspiracje muzyka wypytywał Przemysław Siwik.

DREAM THEATHER: Specjalnie dla Lizarda Jordan Rudess udzielił Małgorzacie Arabskiej jedynego wywiadu przed koncertem w Gdańsku.

PENDRAGON: Każda nowa płyta tego zespołu do krok w inne rejony. Nick Barrett pisze o swoich przeżyciach i o tym co robi w czasie wolnym od gry ze swoim bandem.

WALFAD: W Polsce nie brakuje obiecujących kapel. Profil śląskiego bandu przybliża Michał Chalota.

STEVE HILLAGE: Legenda Cantebury, solowo i z zespołem Gong nagrał szereg wielce cenionych płyt z nurtu prog-rocka, później wzięty twórca klubowej elektroniku. W wywiadzie opowiada kolejno o swojej karierze.

WATERLOO: Belgijski „zespół jednej bitwy”. Znakomitą perełkę w klimacie wczesnego Jethro Tull przypomina Marcin Mieszczak z portalu Psychosonda.pl

IBLISS: Kontynuacja rozważań nad niemiecką awangardą i kolejna gałąź, która wyrosła z opisywanego w zeszłym numerze Organisation. 

ALEX CARPANI: Rozmowa z gitarzystą wzorowej kapeli, która odświeża prog rock lat 70.

MATANA ROBERTS: O jednej z najważniejszych postaci współczesnego jazzu i kultury, której nie wypada nie znać, pisze Kajetan Prochyra z Jazzarium.pl

MPS – Music Production Schwarzwald: W Niemczech lat 70. było miejsce nie tylko na krautrocka i elektronikę, ale także wyrafinowany jazz. Barnaba Siegel odświeża historię zapomnianego labelu

RECENZJE – NOWOŚCI: Robert Plant, Ginger Baker, Blues Pills, Joe Bonamassa, Tim Bowness, Eric Clapton, Engineers, Lunatic Soul, Panic Room, Pinapple Thief, Opeth, Richard Pinhas, Tom Petty, Klaus Schulze, The Wicked Whispers, perełki ze stajni Requiem Records

RECENZJE – ARCHIWA: The Queen „Rainbow 1974″, Anderson Bruford Wakeman Howe, Banda Do Casaco, Deep Purple Mark I, Gordon Giltrap, Hawkwind, Herbie Hancock, Jethro Tull „A Passion Play”, Klan, Magma, Alphonse Mouzon, Todd Rundgren, David Sancious, The Seeds, Lonnie Liston Smith, Ten Years After, klasyczny jazz i mało znane płyty soul-funk

RECENZJE DVD I KSIĄŻKI: Camel, Celebratin Jon Lord, Peter Gabriel, Ian Andreson’s Jethro Tull, Ozzy Osbourne „Autobiografia”

RECENZJA LP: Niszowe, znakomite skarby z gatunków: psych rock, prog rock, garage rock i etno
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też: • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)


 • Koperta foliowa transparentna na okładkę płyty winylowej (32,5x32,5cm) (50szt.)

 • LIZARD
  Nr 17 (4/2014)

 • LIZARD
  Nr 18 (1/2015)

 • LIZARD
  Nr 14 (1/2014)

 • LIZARD
  Nr 15 (2/2014)

 • LIZARD
  Nr 19 (2/2015)

 • LIZARD
  Nr 13 (4/2013)

 • LIZARD
  Nr 9 (4/2012)

 • LIZARD
  Nr 12 (3/2013)

 • LIZARD
  Nr 6 (1/2012)

 • LIZARD
  Nr 21 (2/2016)

 • LIZARD
  Nr 7 (2/2012)

 • LIZARD
  Nr 8 (3/2012)

 • LIZARD
  Nr 20 (2/2015)
 
 
 
 
 
 
LIZARD
Nr 16 (3/2014)
KS 14.85 zł