RockSerwis.FM
/ftp/5/87/[577879]_160873.jpg
Magnolia
 
średni czas realizacji: od 15 do 45 dni 
 
15.09.2014
CD 59.89 zł 44.99 zł
 
 
 
 
1. Simple As That 4:04
2. Alone At Sea 5:20
3. Don't Tell Me 3:33
4. Magnolia 3:47
5. Seasons Past 4:13
6. Coming Home 3:07
7. The One You Left To Die 4:21
8. Breathe 2:51
9. From Me 2:34
10. Sense Of Fear 4:30
11. A Loneliness 3:18
12. Bond 4:29
 
Bruce Soord - guitars, vocals
Jon Sykes - bass guitars, backing vocals
Steve Kitch - keyboards
Dan Osborne - drums
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  Hand. Cannot. Erase. (digipak)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • BLACKFIELD
  V (digipak)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • KING CRIMSON
  Red (30th Anniversary Edition)

 • WILSON, STEVEN
  The Raven That Refused To Sing (reissue) (digipak)

 • PINEAPPLE THIEF, THE
  Your Wilderness

 • KING CRIMSON
  Live At The Orpheum 2014 (CD+DVD-A) (digipak)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  Hand. Cannot. Erase. [blu-ray]

 • KING CRIMSON
  Islands (30th Anniversary Edition)

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • KING CRIMSON
  In The Wake Of Poseidon (30th Anniversary Edition)

 • GAZPACHO
  Molok (digipak)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (40th anniversary edition) (2CD)
 
 

Nowy album brytyjskiego zespołu ukazuje się po znakomicie przyjętym "all the wars" z 2012r. i jest punktem zwrotnym w karierze grupy, która poszerza swoje muzyczne horyzonty poza sferę progresywną.

Nagrany w Snap Studios, a zmiksowany w Strongroom Studios w Londynie album jest kulminacją nieustannego dążenia twórcy i gitarzysty Bruce'a Sorda, by podnosić na duchu i łączyć słuchaczy. Poruszający zbiór 12 kompozycji w pełni ukazuje intuicyjną chemię łączącą członków zespołu i kryje w sobie mnóstwo emocjonalnych odcieni - od dynamicznego otwierającego całość "Simple As That", który trafił na pierwszy singel, po rozmach utworu "Bond", który całość zamyka. Podczas pracy nad tą płytą muzycy zrobili ogromny krok w rozwoju zespołu, nie tracąc jednak nic z tego, co do tej pory czyniło ich muzyczną podróż tak fascynującą.

"Od zawsze chciałem pisać chwytliwe utwory, które na długo zostaną w pamięci", powiedział założyciel grupy Bruce Soord, tłumacząc dlaczego album jest ważnym elementem w rozwoju grupy. "Najbardziej uderzające jest to, że nie ma na nim długich utworów… teraz zależy mi wyłącznie na pisaniu dobrych piosenek. Nie zastanawiam się, czy jest to rock, rock progresywny, czy komercja, nic w tym stylu. Po pewnym czasie odkryłem, ze mogę powiedzieć wszystko co chcę w znacznie krótszym czasie".

Nowy perkusista Dan Osborne, mocno zaangażowany w produkcję albumu, wniósł ze sobą nową energię i pomysły, pomagając nadać grupie nowy kierunek. Skład uzupełniają basista Jon Sykes i maestro instrumentów klawiszowych Steve Kitch. O aranżacje smyczkowe zadbał stały współpracownik Andrew Skeet z The Divine Comedy, a rewelacyjny ostateczny miks jest dziełem inżyniera Adama Noble'a, który pracowal nad albumami m.in. Placebo, Guillemots, Paula McCartneya i Robbiego Williamsa. Szatę graficzną albumu zaprojektował francuski artysta Patrick Gonzales.

Zespół powstał w 1999r. jako eksperymentalny projekt Bruce'a Soorda i od tamtej pory stale rozwija i wzbogaca swoje brzmienie. Wielu widzi w nim jeden z najciekawszych i nowatorskich zespołów, jakie w ostatnich latach pojawiły się na brytyjskiej scenie muzycznej. Bruce Soord nawiązał też współpracę z Jonasem Renske ze szwedzkiego zespołu Katatonia, której efektem był album "Wisdom Of Crowds".

Dziesiąty album The Pineapple Thief to 12 muzycznych perełek, które wymykają się wszelkim klasyfikacjom - to chwytliwe, szczere do bólu i pełne emocji utwory, które trafiają prosto do serca.

 
 
 
 
PINEAPPLE THIEF, THE
Magnolia
CD 59.89 zł 44.99 zł