RockSerwis.FM
/ftp/6/197/[570565]_158615.jpg
Great Western Valkyrie (digipak)
 
średni czas realizacji: od 7 do 30 dni 
 
9.06.2014
CD 43.89 zł
 
 
 
 
1. Electric Man 3:20
2. Good Luck 3:18
3. Secret 4:41
4. Play The Fool 3:18
5. Good Things 5:56
6. Open My Eyes 3:56
7. Rich And The Poor 5:15
8. Belle Starr 4:35
9. Where I've Been 6:18
10. Destination On Course 7:06
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też: • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)


 • Koperta foliowa transparentna na okładkę płyty winylowej (32,5x32,5cm) (50szt.)

 • BLACK COUNTRY COMMUNION
  Afterglow (CD+DVD limited edition)

 • RIVAL SONS
  Head Down (limited edition digipak)

 • AIRBAG
  Identity

 • GOV'T MULE
  Shout! (2CD limited edition)

 • RIVAL SONS
  Hollow Bones

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • WATERS, ROGER
  Is This The Life We Really Want?

 • RIVAL SONS
  Pressure & Time

 • RUSH
  Clockwork Angels

 • GOV'T MULE
  Mulennium (3CD) (digipak)

 • RIVERSIDE
  Shrine Of New Generation Slaves (2CD mediabook)

 • BREW, THE
  A Million Dead Stars
 
 

Nowy album blues-rockowego zespołu z Long Beach w Kalifornii powstał w LCS Studios w Nashville we współpracy z producentem Dave'em Cobbem. Frontman Jay Buchanan: "Za każdym razem gdy zabieramy się do nagrywania albumu, składa się na to trochę starego i trochę nowego. To samo studio, to samo miasto, ten sam proces pisania utworów na gorąco z tymi samymi facetami. Choć teraz nie do końca z tymi samymi: mamy nowego basistę w osobie Dave'a Besta, a mój kumpel Ikey Owens (The Mars Volta, Jack White) poszalał trochę na klawiszach, gdy był akurat w mieście. Podczas pracy nad tym albumem byliśmy bardziej sobą i jednocześnie poszerzyliśmy zakres wpływów, z których korzystaliśmy. Mawiają, że sekretem jest smak - dla mnie ta płyta to świerszczyk ukryty w modlitewniku." NASZ TYP!

 
 

RECENZJE

Muszę przyznać, że Rival Sons zrobili na mnie pozytywne wrażenie swoją muzyką zawartą na krążku "Head Down" (2012), zgłębiając w niej hardrockowe brzmienie minionej epoki rocka. Gdy dowiedziałem się, że pracują nad nowym krążkiem cierpliwie czekałem na premierę i bez wahania zamówiłem ich - czwartą już - studyjną płytę zatytułowaną "Great Western Valkyrie", na której znalazło się 10 kompozycji. Producentem płyty jest Dave Cobb i jest ona dostępna w wersji CD, jak również na winylowym krążku, zaś specjalne limitowane wersje deluxe zostały już podobno wyprzedane.

Pierwsze nagranie z tego albumu pt. "Electric Man (Take You To The Sugar Shack)" już jakiś czas temu ukazało się na singlu, jak i w postaci wideoklipu promującego nowy materiał i trzeba przyznać, że umiejętnie kusi odbiorcę elektrycznym ładunkiem gitarowych riffów i odegranym rytmem. Kolejny utwór "Good Luck (It's Going To Hurt Right Now)" również porywa nas znakomitymi partiami instrumentalnymi i wokalnymi, naszą uwagę skupia również sekcja rytmiczna. Twórczość Rival Sons i jej charakterystyczne granie odzwierciedlają dokonania popularnych kapel rockowych z czasów lat 70. Zespół umiejętnie potrafi wyczarować tamten klimat, co świetnie słychać w "Secret (Just Bring Me a Jar Full Of Shine)" czy w "Play The Fool (The Way That Girls Talk)", w których to Rival Sons swym hardrockowym graniem urozmaicają swoje brzmienie i nadają swej muzyce niezwykłej autentyczności. Każdy fragment tego albumu wzbudza podziw dla talentu muzyków. Delikatne retro-klawisze, odjazdowe riffy i charakterystyczny wokal niosą ze sobą radość słuchania tego typu nagrań, jak: "Good Things (Boy with a Bomb in His Jacket)", "Open My Eyes (Folding Like a Jack Knife)" i "Rich And The Poor (Her Teeth Bound by Braces)". To po prostu świetne rockowe utwory. Panowie umiejętnie kombinują, zmieniają tempo i umiejętnie dawkują słuchaczom wrażenia z tak cudownie zaaranżowanych kompozycji, jak np.: "Belle Starr (The Gem Inside Sparkles Yet)" czy "Where I’ve Been (The Habit Wasn't Cheap)".

Kto jeszcze nie słyszał o tym zespole ma teraz wspaniałą okazję odkryć ich sentymentalne melodie w oparciu fundamentalne dokonania gigantów rocka tak mocno inspirujących Rival Sons. Dla mnie ich twórczość jest kontynuowaniem artystycznej drogi którą podróżujemy w naszym życiu. Czasami odwracamy się wstecz kiedy wraz z ekspansją rock , bluesa, jazzu czy psychodeli rodziła się nasza pasja do muzyki i ich twórców dając nam nam się nasza pasja do muzyki i ich twóców chodeli kazję odkryć ich sentymentalne melodie w oparciu yczarować przez swe in cząstkę tego co minęło z czym nieraz się utożsamialiśmy w naszym młodzieńczym buncie.

Na tym albumie jest jeszcze ostatnie nagrania "Destination On Course" (Slipped from the Rail) po prostu to co tu zagrali już teraz można uznać za kanon muzyki XXI wieku i nie jest to stwierdzenie nad wyrost koniecznie trzeba tego posłuchać. Wracałem do tego utworu kilkanaście razy i nadal mnie szokuje oczywiście pozytywnie jak cała zawartość "Great Western Valkyrie" w wykonaniu : Jay Buchanan (vocals) / Scott Holiday (guitar) / Dave Beste (bass guitar) / Michael Miley (drums) oraz muzycy towarzyszący w studio : Ikey Owens (keyboards) / Mike Webb (keyboards – "Where I’ve Been) / Kristen Roders (backing vocals).

Tak nagranego albumu słucha się z niezwykłą pasją czego sam doświadczyłem

/Andrzej Barwicki/
 
 
 
 
RIVAL SONS
Great Western Valkyrie (digipak)
CD 43.89 zł