RockSerwis.FM
/ftp/7/204/[541900]_151699.jpg
Shout! (2CD limited edition)
 
średni czas realizacji: od 7 do 30 dni 
 
23.09.2013
cena promocyjna do: do wyczerpania zapasów
CD 54.89 zł 39.99 zł
 
 
 
 
CD 1:
 
1. World Boss 5:25
2. No Reward 4:55
3. Whisper In Your Soul 5:11
4. Captured 9:04
5. Scared To Live 6:17
6. How Could You Stoop So Low 8:23
7. Forsaken Savior 6:19
8. Done Got Wise 6:12
9. When The World Gets Small 7:46
10. Funny Little Tragedy 4:15
11. Bring On The Music 11:06
.
 
CD 2:
 
1. World Boss (with Ben Harper) 4:31
2. Funny Little Tragedy (with Elvis Costello) 4:11
3. Stoop So Low (with Dr. John) 10:01
4. Captured (with Jim James) 5:45
5. Whisper In Your Soul (with Grace Potter) 5:11
6. Scared To Live (with Toots Hibbert) 5:53
7. No Reward (with Glenn Hughes) 5:15
8. Bring On The Music (with Ty Taylor) 6:43
9. Forsaken Savior (with Dave Matthews) 5:18
10. Done Got Wise (with Myles Kennedy) 6:11
11. When The World Gets Small (with Steve Winwood) 6:35
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • GOV'T MULE
  By A Thread

 • GOV'T MULE
  Dark Side Of The Mule (3CD+DVD special edition)

 • GOV'T MULE
  Mulennium (3CD) (digipak)

 • BLACK COUNTRY COMMUNION
  Afterglow (CD+DVD limited edition)

 • GOV'T MULE (FEAT. JOHN SCOFIELD)
  Sco-Mule (2CD)

 • HAYNES, WARREN (BAND)
  Live At The Moody Theater (2CD+DVD)

 • BONAMASSA, JOE
  Different Shades Of Blue (digibook)

 • BLACK SABBATH
  13 (2CD limited deluxe edition)

 • HAYNES, WARREN (GOV'T MULE, ALLMAN BROTHERS)
  Man In Motion

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • ROYAL SOUTHERN BROTHERHOOD
  Royal Southern Brotherhood

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • BONAMASSA, JOE
  Live From The Royal Albert Hall (2DVD)

 • AIRBAG
  Identity

 • BREW, THE
  The Third Floor
 
 

Pierwszy od czterech lat i pierwszy nagrany dla wytwórni Blue Note album grupy powstał w Los Angeles i Stamford i jest dziełem niezwykłym. Na pierwszym krążku znalazło się 11 nowych utworów, a na drugim te same utwory wykonuje grono znakomitych gości: Elvis Costello, Dr. John, Ben Harper, Toots Hibbert, Glenn Hughes, Jim James, Myles Kennedy, Dave Matthews, Grace Potter, Ty Taylor z Vintage Trouble i Steve Winwood.

"To jest niezwykle ekscytujące, bo nikt dotąd tego nie zrobił", powiedział wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu Warren Haynes. "Ale jeszcze bardziej ekscytujące jest słuchanie naszych utworów w wykonaniu tych artystów. Każdy z nich wnosi ze sobą nowe pomysły, energię, a czasem nawet zupełnie inne znaczenie".

 
 

RECENZJE

Najnowszy album grupy Gov't Mule , noszący tytuł "Shout", ukazał się pod koniec września i jest to bardzo wyjątkowy projekt składający się z dwóch krążków CD i czterech LP. Utwory zostały napisane w ciągu ostatnich dwóch lat. Na wydawnictwie znalazło się ich jedenaście. Podczas nagrywania płyty w studio zrodził się pomysł, aby te same kompozycje wykonali zaproszeni wyjątkowi goście i tak powstał materiał na drugi krążek.

Omawiając ten album postanowiłem oznaczyć wykrzyknikiem te utwory, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Płyta nr 1 rozpoczyna się nagraniem "World Boss". To świetny rytmiczny utwór, pełen gitarowych zagrywek i znakomitych klawiszy, zagrany z feelingiem, tętni pozytywną rockową energią. "No Reward" to ukłon w stronę brzmień hardrockowych wczesnych lat 70. Następne nagranie - "Whisper In Your Soul" - to ładnie i przebojowo wykonany kawałek.

Przepięknie brzmiąca gitara Warrena to znak rozpoznawczy ballady "Captured"(!), a pozostali muzycy jeszcze bardziej upiększają ją każdą zagraną nutą, dając słuchaczowi taką improwizacją radość słuchania charakterystycznie brzmiącej muzyki Gov't Mule. W rytmach zbliżonych do reggae rozpoczyna się następna piosenka pt. "Scared To Live". Nie brak tu ciekawych dźwięków, zmian tempa i perkusyjnego kunsztu. Za sprawą "Stoop So Low"(!) przenosimy się do innego świata, gdzie króluje muzyka funky. Ta mieszanka soulu, jazzu, bluesa i psychodelicznych brzmień potrafi nas wprowadzić w lata sześćdziesiąte. Muszę przyznać, że podoba mi się taka spontaniczność i żywiołowość w ich wykonaniu, muzycy potrafią czerpać z dobrych wzorców. Nastrojowo brzmi "Forsaken Savior". Wiele lat spędzonych na scenie, wiele zdobytych doświadczeń i artystycznych kompozytorskich zdolności, a także talent, który rodzi nowe pomysły, wzrusza nas dogłębnie i urzeka, tak jak w tym nagraniu. Na albumie "Shout" utworów, na które reagujemy bardzo emocjonalnie jest więcej. Wystarczy posłuchać "When The World Gets Small"(!), z porywającą solówką na gitarze i odjazdowymi klawiszami. Aż chce się, by ten utwór nie miał końca, tak wspaniały dialog prowadzony jest w nim pomiędzy gitarą a organami, a to wszystko doprawione jest delikatnie brzmiącą perkusją. Przedostatni, czterominutowy "Funny Little Tragedy" przyspiesza tempa. Szorstko brzmi w nim gitara, a "doorsowskie" organy przywołują nostalgiczne wspomnienia z tamtej epoki, zachowane i kultywowane dla nowych pokoleń i wrażliwych na niezwykłą muzykę słuchaczy. Najdłuższa kompozycja w tym zestawie to trwająca ponad jedenaście minut "Bring On The Music"(!). Kończy ona pierwszą część wsłuchiwania się w najnowsze wydawnictwo tego amerykańskiego kwartetu.

Tak stworzone nagrania w mistrzowski sposób tworzą klimat całego wydawnictwa, ciesząc słuchacza wirtuozerią wokalną i instrumentalną. Jestem pewien, że spotka się ono z wielkim uznaniem, nie tylko oddanych fanów, ale także tych słuchaczy, którzy dotychczas nie mieli okazji posłuchać nagrań zespołu Gov't Mule. Warto dla takiego brzmienia gitary, sekcji rytmicznej i organów Hammonda wsłuchać się w to bluesrockowe, soulowe, niepozbawione swobody wyczucia i harmonii brzmienie.

Po przesłuchaniu tych jedenastu nagrań byłem mocno podekscytowany muzyką Gov't Mule, i co ważne, z jeszcze większą ochotą słuchałem drugiego krążka. W utworze "World Boss" śpiewa Ben Harper - amerykański gitarzysta, wokalista i multiinstrumentalista urodzony w 1969 roku, który gra muzykę rockową, folkową, gospel, funky, reggae i bluesową, doskonale wpasowując się swoimi zdolnościami w twórczość Gov't Mule. Kolejnego zaproszonego gościa nie trzeba przypominać starszym słuchaczom. Jest nim Elvis Costello, a usłyszymy go w piosence "Funny Little Tragedy". Następny kawałek "Stoop So Low" to interpretacja niejakiego Malcolma Johna "Mac" Rebennacka, znanego pod pseudonimem Dr. John. Ta wersja rozpoczyna się dziwnym śmiechem, a swoboda wykonania i improwizacje wokalne nie pozwalają przejść obok tego nagrania obojętnie. Niespełna sześciominutową wersję "Captured", pięknie wyśpiewał Jim James - lider zespołu My Morning Jacket. Do piosenki "Whisper In Your Soul" za mikrofonem stanęła wokalistka i multiinstrumentalistka o bardzo sugestywnym głosie i urodzie - Grace Potter (występuje ona z zespołem Nocturnals). To nie przypadek, że kolejna kompozycja zamieszczona na albumie nr 2, a zatytułowana "Scared To Live" pasuje do pewnego artysty. Toots Hibbert urodził się na Jamajce i muzykę reggae ma od dziecka w swym sercu. Kolejny utwór - "No Reward" - zaszczycił swą obecnością Glenn Hughes. Jego rozpoznawalny, specyficzny głos istnieje w muzyce hardrockowej od ponad 40 lat. Mniej może u nas znany Ty Taylor grający na co dzień w grupie Dakota Moon wykonał utwór "Bring On The Music". To krótsza wersja od tej, jaką mamy na krążku nr 1, ale nadal porywa odbiorcę. Do tak nastrojowej piosenki, jaką jest "Forsaken Savior" barwa głosu Dave'a Matthewsa pięknie pasuje. Nagranie "Done Got Wise" zostało powierzone gitarzyście i wokaliście zespołu Alter Bridge – Mylesowi Kennedy'emu. Z kolei Steve Winwood, w "When The World Gets Small", kończy nasze spotkanie z twórczością zespołu Gov't Mule.

Utwory stanowiące materiał podstawowego krążka w interpretacji znanych, zarówno dojrzałych, jak i młodych artystów, którzy dostąpili, czy może zaszczycili swą obecnością kapelę Gov't Mule na tym albumie, to bardzo ciekawy pomysł. To kolejne doświadczenie, nie tylko samych muzyków, ale także nas, wsłuchujących się w te same, ale jakże różnie zinterpretowane nagrania. Bardzo dużo tu wspaniałej muzyki, będzie więc czego słuchać w nadchodzące jesienne wieczory. Gorąco polecam

/Andrzej Barwicki/
 
 
 
 
GOV'T MULE
Shout! (2CD limited edition)
CD 54.89 zł 39.99 zł