RockSerwis.FM
/ftp/0/143/[532367]_A.jpg
Mama na studiach: Wiedza, władza, przestrzeń uniwersytetu
 
2011
KS 23.85 zł
 
 
 
 
Wydawca: SQN
Wydanie: I
ISBN83-63248-03-1
Stron:190
 
Projekt „Mama na studiach” powstał w odpowiedzi na zaobserwowane potrzeby młodych mam i jednego taty studiujących dziennie na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiujący rodzic niejednokrotnie czuje się niczym lis w potrzasku, starając się wypełnić zarówno obowiązki względem dziecka, jak i uczelni.

Zaskoczeniem dla organizatorów był tak szeroki i pozytywny odzew od partnerów biznesowych i organizacji pozarządowych. Właściwie każdy, do kogo się zwróciliśmy, zadeklarował pomoc.

Mamy nadzieję, że dzięki projektowi i książce, która jest jego ukoronowaniem, problem macierzyństwa na studiach przestanie być zamiatany pod dywan. Wstępne wyniki badań pokazują, że dziewczyny są dzielne i mądre, nie potrzebują litości. To, czego potrzebują to elastyczna organizacja. Tymczasem napotykają na mur dezinformacji i niezrozumienia.

Projekt „Mama na studiach” miał jeden ważny efekt – pokazał, że mamy-studentki istnieją, a zaprzeczanie temu prostemu faktowi nikomu i niczemu nie służy. Zapraszam do lektury i kontaktu z mamami-studentkami.
 
 
 
 


 
 
Kamila Kamińska
Mama na studiach: Wiedza, władza, przestrzeń uniwersytetu
KS 23.85 zł