RockSerwis.FM
/ftp/6/158/[517534]_present.jpg
The World Is A Game (digipak)
 
średni czas realizacji: od 45 do 90 dni 
 
2012
CD 81.89 zł 58.99 zł
 
 
 
 
1. A Morning Rise 1:18
 
2. Pride 11:28
3. Superstar 6:59
4. The Unwinding Of Time 0:49
 
5. The World Is A Game 7:57
6. Dear Someone 6:21
7. Time Goes By 6:04
8. Another Day 19:02
 
Antoine Fafard - Guitar
Michel St-Pere - Guitar, Keyboards
Antoine Fafard - Bass Guitar
Nick D'Virgilio - Drums
Marilene Provencher-Leduc - Flute
Benoit David - Vocals

Produced by Michel St-Pere
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też: • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)


 • Koperta foliowa transparentna na okładkę płyty winylowej (32,5x32,5cm) (50szt.)

 • MYSTERY
  One Among The Living (digipak)

 • AIRBAG
  Identity

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • MYSTERY
  Delusion Rain (digipak)

 • IQ
  The Road Of Bones (2CD) (digipak)

 • RPWL
  Beyond Man And Time

 • RED SAND
  Mirror Of Insanity (10th Anniversary)

 • MOONRISE
  Soul's Inner Pendulum (digipak)

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • AIRBAG
  The Greatest Show On Earth

 • MOONRISE
  The Lights Of A Distant Bay

 • MARILLION
  Sounds That Can't Be Made

 • MYSTERY
  Theatre Of The Mind
 
 

Dwa lata po bardzo udanym albumie "One Among The Living" kanadyjski zespół powraca z nową płytą nagraną w nowym składzie, który tworzą: Michel St.-Pere (gitara, instr. klawiszowe), Benoit David (śpiew), Antoine Fafard (bas) i Nick D'Virgilio (perkusja). Benoit David powrócił do zespołu po odbyciu tras koncertowych i nagraniu dwóch albumów z Yes. To rock progresywny najwyższej próby.

 
 

RECENZJE

Tegoroczna płyta Mystery "The World Is A Game" miała swoją premierę we wrześniu 2012 roku i znajduje się na niej prawie 60 minut przepięknie wykonanej artrockowej muzyki, od pierwszych minut przyciągającej odbiorcę swą magią i delikatnością uroczych melodii. Już w samym króciutkim wstępie, w utworze "A Morning Rise", wita nas akustyczna gitara i flet, delikatnie i pięknie nastrajając nas i przygotowując do tego, co odkryjemy słuchając dalszej części najnowszego albumu zespołu. Kolejna, jedna z dłuższych, trwająca ponad jedenaście minut, kompozycji zatytułowana "Pride" potwierdza klasę, z jaką Mystery tworzy swoje epickie aranżacje, pełne wzniosłych klawiszy, gitarowych solówek i znakomicie brzmiącej sekcji rytmicznej. Tak skomponowana muzyka wymaga od słuchacza skupienia i wyciszenia się, aby nie umknęły jego uwadze przeróżne dźwięki tworzące progresywno-symfoniczne muzyczne krajobrazy, nierzadko przypominające swym brzmieniem grupę Rush.

W trzecim utworze, "Superstar", kapela kontynuuje swoje spokojne i nastrojowe klimaty, wprowadzając ciekawe brzmienia gitar oraz instrumentów klawiszowych, co potęguje przyjemność delektowania się ich twórczością. Tytułowa kompozycja "The World Is A Game" poprzedzona jest kilkudziesięciosekundowym tematem "The Unwinding Of Time", podczas którego słyszymy dźwięki pozytywki, fletu i nagle urwanej gitary. Wspaniały wokal Benoit Davida wpasowuje się w tę melodyjną, wpadającą w ucho kompozycję. Taka harmonia pozwala na niesamowity przekaz, który dociera do słuchacza, zniewala go siłą stworzonej ściany dźwięku i pozytywnie przytłacza swym majestatycznym rozmachem.

Do końca płyty pozostały jeszcze trzy nagrania. "Dear Someone" to nadzwyczaj przebojowy fragment, będący połączeniem rockowej ekspresji z delikatnymi dźwiękami fletu. Bardzo chwytliwy refren nadaje tej kompozycji wzniosłego charakteru, z łatwością trafiającego do miłośników tak zrealizowanych kompozycji, których siła nie wynika z szybkiego i głośnego grania, a tkwi w mistrzowskim opanowaniu instrumentów wydobywających tak melodyjne kawałki.

Dźwięki dzwonu rozpoczynają przedostatnie nagranie pt. "Time Goes By". Czym bliżej końca nowego wydawnictwa, tym coraz piękniejsze są utwory pełne poruszających, orkiestralnych aranżacji. Wobec takich chwil nie sposób nie ulec niepowtarzalnemu urokowi muzyki, którą otrzymujemy słuchając albumu "The World Is A Game". Na jego zakończenie czeka nas prawdziwy diament w postaci tytułu "Another Day". To trwające prawie dwadzieścia minut nagranie, momentami zbliżone jest swym brzmieniem do wymienionego już wcześniej kanadyjskiego tria, grającego hardrockowo i progresywnie. Rewelacyjnie słucha się tej suity, pochłania nas ona i zachwyca swym bogactwem. Pomimo swej długości, nadzwyczaj szybko przemija czas spędzony przy jej słuchaniu.

Wsłuchując się w zawartość płyty "The World Is A Game" możemy odnieść wrażenie, że muzycy Mystery czerpali pomysły z dokonań nie tylko Rush, ale jeszcze jednej grupy, w której niedawno występował Benoit David. Moim zdaniem nagrali bardzo udaną płytę, wypełnioną finezją przeróżnych nastrojowych, wielowarstwowych kompozycji nagranych z dużym rozmachem, którymi potrafią przyciągnąć uwagę słuchacza, a każde kolejne ich odtworzenie pozwala nam zgłębiać i chłonąć podniosłą twórczość zespołu. Najważniejsze, że wypracowali swój rozpoznawalny styl i że umiejętnie wkomponowują w swoje utwory brzmienia rtystów, którzy ukierunkowali ich artystyczną drogę, a także potrafią swoim talentem zbliżyć nas do nieprzemijających, przecudownych progresywno-rockowych klimatów.

Album został nagrany w składzie: Benoit David (wokal), Michael St-Pere (gitara, klawisze), Antoine Fafard (gitara basowa i akustyczna), Nick D’Virgilio (perkusja), David Myers (klawisze), Marylene Provencher-Leduc (flet). Jako ciekawostkę należy podkreślić, że zdjęcia na okładkę albumu zostały wykonane przez polskiego fotografa Leszka Bujnowskiego.

Polecam

/Andrzej Barwicki/
 
 
 
 
MYSTERY
The World Is A Game (digipak)
CD 81.89 zł 58.99 zł