RockSerwis.FM
/ftp/1/180/[501172]_143005.jpg
Bang Bang Boom Boom
 
średni czas realizacji: od 7 do 30 dni 
 
8.10.2012
cena promocyjna do: do wyczerpania zapasów
CD 56.89 zł 39.99 zł
 
 
 
 
1. Baddest Blues 4:49
2. Bang Bang Boom Boom 3:35
3. Better Man 3:48
4. Caught Out In The Rain 7:13
5. Swing My Thing Back Around 4:22
6. With You Everyday 3:03
7. Thru The Window Of My Mind 4:51
8. Spirit Of God 3:37
9. There In Your Heart 4:32
10. The Ugliest House On The Block 5:13
11. Everything Must Change 3:48
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • RIVERSIDE
  Reality Dream Trilogy (6CD) (digipak)

 • CIGARETTES AFTER SEX
  Cigarettes After Sex

 • BECK, JEFF
  Emotion & Commotion (CD+DVD)

 • NOHAVICA, JAROMIR
  Poruba

 • MELLER GOŁYŹNIAK DUDA
  Live

 • ALBION
  You'll Be Mine

 • BELIEVE
  Seven Widows (digipak)

 • TUNE
  III (digipak)

 • MILLENIUM
  44 Minutes (digipak)

 • FLAMBOROUGH HEAD
  Defining The Legacy (remaster 2018) (digipak)

 • MC FERRIN, BOBBY
  Spirityouall

 • AUGUŚCIK, GRAŻYNA
  The Beatles Nova

 • MILLENIUM
  44 Minutes (jewel case edition)

 • ART OF ILLUSION
  Cold War Of Solipsism

 • MYSTERY
  Lies And Butterflies (2LP) (black vinyl in gatefold sleeve)
 
 
 
 

RECENZJE

Amerykańska "primadonna" bluesowo–rockowych klimatów, Beth Hart, nagrała siódmy studyjny album. Jak można zauważyć,ostatnio jej płyty ukazują się systematycznie co 12 miesięcy, począwszy od "My California"(wydanej w 2010 roku), "Don’t Explain"(2011) po tą najnowszą, zatytułowaną "Bang Bang Boom Boom", która ukazała się na sklepowych półkach 8 października br.

Album ten zawiera jedenaście piosenek. Kompozycje, które na nim słyszymy tematycznie związane są z miłością, jej radosną i smutną stroną, którą każdy z nas napotyka, z miłością potrafiącą unieść człowieka pod niebiosa, ale również z taką, która ostro potrafi ranić serca pozostawiając w nim bliznę do końca życia. Muzyka na tym albumie jest więc bardzo emocjonalna i nostalgiczna,a momentami nabierająca energii.

Słyszymy to już przy pierwszej piosence "Baddest Blues" rozpoczynającej nasze muzyczne spotkanie z tą znakomitą artystką. Warto zwrócić uwagę na fenomenalną grę poszczególnych instrumentalistów (nie brakuje tu prawdziwie soulowego brzmienia), co doskonale wpływa na odbiór najnowszej płyty Beth Hart.Kolejny utwór to kompozycja tytułowa. Został on wybrany na singiel promujący tępłytę,zostałdo niego też nakręcony teledysk. Nagranie to trafia do słuchacza swym prostym, rytmicznym brzmieniem oraz przebojowym potencjałem.

Pozostajemy nadal w energicznych objęciach Beth Hart, a wszystko to za sprawą kompozycji "Better Man", która potrafi wprawić słuchacza w ruch do tak skomponowanej piosenki. W "Caught Out In The Rain" nastrojowe klawisze i szept Beth rozpoczynają ten rewelacyjny song, rozbrzmiewający w naszych uszach, czarującymi dźwiękami porusza on nasze serca. Słuchając organów Hammonda,gitarowego solo i głosu Beth Hart tak pięknie wpasowującego się w nastrój utworu, czujemy drżenie naszego ciała. Do takich klasycznych kompozycji mam słabość, dlatego bardzo chętnie wracam do tych właśnie siedmiu minut.

Kto lubi brzmienie sekcji dętej, ten z przyjemnością wysłucha utworu "Swing My Thing Back Around", w którym mamy okazję posłuchać dźwięków trąbek. Nagranie to zbliża nas do lat 50.,kiedy to większości artystom towarzyszyła mniejsza lub większa sekcja dęciaków. Teraz czas na spokojniejsze balladowe chwile. Wszystko to za sprawąutworu "With You Everyday". Wokalistkaśpiewa bardzo przejmująco, czarując nas swym wyznaniem: …and I’ve been falling in love with you everyday…, a delikatne piano i organy podkreślają nastrojowy charakter tej ballady.Delektując się nadal dźwiękami z nowego albumu Beth Hurt wysłuchamy bardzo żywego i przebojowego nagrania "Thru The Window Of My Mind", które nabiera tempa z każdą chwilą jego trwania. Mamy w nim świetniebrzmiącą gitarę rytmiczną, acałość sprawia, że niezwykle przyjemnie słucha takich piosenek. Szkoda, że brakuje ich w komercyjnych stacjach radiowych.

Powracamy do bigbitowych nagrań. Beth Hart spodobało się wprowadzenie tego typu elementów do swych utworów. Korzysta z tej możliwości w sposób, który umożliwia odbiorcy przeżywanie bogatszych doznań muzycznych, tworząc ładne i urozmaicone brzmienie. W kolejnym utworze pt. "There In Your Heart" mamy zmianę nastroju. Przy akompaniamencie fortepianu Beth rozpoczyna kolejną przejmującą opowieść o swoich marzeniach i uczuciach,zaśpiewaną z tak wielką żarliwością, że dotyka naszego wnętrza. Spróbujmy pomarzyć wraz z nią przy tak poruszającej muzyce, której towarzyszy piękne gitarowe solo w wykonaniu Joe Bonamassy.

Rytmów okołojamajskich jeszcze nie było w dotychczasowych nagraniach tej wrażliwej i utalentowanej piosenkarki, więc warto wysłuchać nagrania zatytułowanego "The Ugliest House On The Block". To niezwykle efektowne, a przy tym zaskakujące połączenie muzyki reggae z rockowym brzmieniem.

Na zakończenie wydawnictwa "Bang Bang Boom Boom" pojawia się utwór "Everything Must Change". Niejedno serce zostanie dotknięte pięknym wykonaniem tego nagrania, bo wzruszająco brzmiące smyczki potęgują nastrój lirycznej chwili, której doświadczymy w trakcie jego słuchania.

Warto sięgnąć po najnowszą płytę Beth Hart, bydoświadczyć nieprzemijającego piękna muzyki towarzyszącej nam podczas słuchania poszczególnych nagrań.Każdy na swój sposób odbiera muzykę, która zostawia w nim jakiś ślad, melodię,dźwięki instrumentów czy wokal. To wystarczy, by z tej cząstki zrodziło się wielkie uznanie, a nawet miłość do artystycznych dokonań artystki, które z każdą kolejną płytą nabierają nieprzemijających muzycznych wartości, poruszających nas bluesowo rockowymi, a nawet gospelowymi klimatami.Otwórzcie wasze uszy na tak wrażliwą artystyczną duszę, niech dotknie was swym uroczym głosem i pięknem dojrzałej kobiety, tak by wasze serce zabiło w rytm "Bang Bang Boom Boom".

Za tak zrealizowane brzmienie omawianego albumu odpowiedzialny jest producent Kevin Shirley, a na poszczególnych instrumentach zagrali: Randy Flowers (gitary), Michael Rhodes (bas), Arlan Schierbaum (organy), Anton Fig (instrumenty perkusyjne), Herman Matthews (instrumenty perkusyjne), Curt Bisquera (instrumenty perkusyjne), Lenny Castro (perkusja), Joe Bonamassa (solo na gitarze), Ron Dziubla (saksofony), Lee Thornber (instrumenty i aranżacje dęte) i Jeff Bova(aranżacje smyczkowe).

Limitowana wersja wydawnictwa "Bang Bang Boom Boom" jest bardzo ładnie wydana. Zawiera ona informacje na temat powstawania nagrań "Liner Notes" (autorstwa Henry Yatesa) oraz "Back by Track" (Beth Hart), a także zdjęcia artystki.Sama wokalistka na okładce płyty pisze tak: …Chciałabymzadedykowaćten albumtymwspaniałym artystom, którzy zmienili moje serce i umysł na lepsze. Kocham i dziękuję za dzielenie się tą miłością i światłem: Billie Holiday, Etcie James, Arethcie Franklin, Carole King, Otisowi Reddingowi, Anicie O’Day, Robertowi Plantowi, Joe Bonamassie, Chrisowi Cornellowi, Jeffowi Backowi, Ozzy’emu Osbournowi, Jamesowi Brown, Donny’emu Hathaway, Bobowi Marleyowi, Patsy Cline, Johnnowi Cash i Amy Winehouse.

Serdecznie polecam to wydawnictwo

/Andrzej B./
 
 
 
 
HART, BETH
Bang Bang Boom Boom
CD 56.89 zł 39.99 zł