RockSerwis.FM
/ftp/1/205/[489677]_140671.jpg
Clockwork Angels
 
średni czas realizacji: od 2 do 60 dni 
 
11.06.2012
CD 52.89 zł
 
 
 
 
1. Caravan 5:40
2. BU2B 5:10
3. Clockwork Angels 7:31
4. The Anarchist 6:52
5. Carnies 4:52
6. Halo Effect 3:14
7. Seven Cities Of Gold 6:32
8. The Wreckers 5:01
9. Headlong Flight 7:20
10. BU2B2 1:28
 
11. Wish Them Well 5:25
12. The Garden 6:59
 
Geddy Lee - bass guitar, lead vocals, keyboards
Alex Lifeson - acoustic and electric guitars, backing vocals
Neal Peart - drums, percussion

 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też: • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)

 • AIRBAG
  Identity

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)


 • Koperta foliowa transparentna na okładkę płyty winylowej (32,5x32,5cm) (50szt.)

 • RIVERSIDE
  Shrine Of New Generation Slaves (2CD mediabook)

 • MARILLION
  Sounds That Can't Be Made

 • DEAD CAN DANCE
  Anastasis (digipak)

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • MARILLION
  Happiness Is The Road Volume 2: The Hard Shoulder

 • RPWL
  Beyond Man And Time

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • IQ
  The Road Of Bones (2CD) (digipak)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • STORM CORROSION (STEVEN WILSON + MIKAEL AKERFELDT)
  Storm Corrosion
 
 

Dwudziesty studyjny album kanadyjskiego zespołu powstawał w kwietniu 2010r. w Blackbird Studio w Nashville i od października do grudnia 2011r. w Revolution Recording w Ontario przy współpracy producenta Nicka Raskulinecza, który spotkał się z zespołem już przy okazji wydanego w 2007r. albumu "Snakes And Arrows". Dwanaście zamieszczonych na płycie utworów opowiada historię podróży młodego człowieka przez bujny i kolorowy świat steampunku i alchemii, podczas której próbuje podążać za swoimi marzeniami. Pojawiają się w niej zaginione miasta, piraci, anarchiści, egzotyczny karnawał i surowy Zegarmistrz, który wymaga precyzji od każdego najdrobniejszego szczegółu codziennego życia.

 
 

RECENZJE

"Caravan" - kompozycja otwierająca najnowszy krążek grupy Rush pt. "Clockwork Angels" rozpoczyna się od odgłosów poruszającego się samochodu i uderzeń w mały dzwon, by po krótkiej chwili ruszyła instrumentalna maszyna wypełniona brzmieniem gitar, perkusji i klawiszy, kipiąca swą niesamowitą energią. Przez godzinę pozostajemy w progresywno-metalowych rytmach trójki muzyków, którzy potrafią stworzyć klimat znany z ich poprzednich albumów, ale za każdym razem nasycony nowymi pomysłami, ścianą fenomenalnych dźwięków, orkiestralnymi aranżacjami, gitarowymi solówkami oraz pełen dynamicznych partii perkusji (wszystko to słychać szczególnie w doskonałych utworach "BU2B", "Clockwork Angels", "The Anarchist", "Seven Cities Of Gold" i "Headlong Flight").

Na płycie "Clockwork Angels" często słychać instrumenty smyczkowe. Są one rewelacyjnie zaaranżowane przez Davida Campbella i nadały utworom delikatnego orkiestralnego wyrazu oraz naturalnego brzmienia. Moim zdaniem tych kilka filharmonicznych dodatków spodoba się miłośnikom klasycznych kompozycji tria. Ale słychać też wyraźnie, że zespół wciąż rozwija się muzycznie, poszukuje i wzbogaca swoją twórczość wprowadzając dodatkowe instrumenty i sprawiając tym samym ogromną radość odbiorcom podczas słuchania ich muzyki.

Płyta "Clockwork Angels" stanowi bardzo dobre połączenie znanego, rozpoznawalnego i uwielbianego przez wielu miłośników talentu grupy Rush stylu z okresu lat 80. z nowoczesnym brzmieniem. Przyniosło to efekt w postaci prawdziwego arcydzieła złożonego z atrakcyjnie melodyjnych kompozycji, które już po pierwszym przesłuchaniu nie pozwalają nam oderwać się od tak pięknie zagranych utworów i chwytających za serce nośnych refrenów czy wokaliz. Można by tak dalej wymieniać poszczególne perełki z tej nowej płyty zachwycając się perfekcyjną grą Kanadyjczyków nie zapominając wszakże o producencie Nicku Raskulineczu. Ich wzajemne zaufanie podczas pracy nad tą płytą przyniosło znakomity efekt.

Każde kolejne jego odtworzenie wyzwala pozytywne emocje i oczarowuje nie tylko samą muzyką, ale także blaskiem okładki płyty. Słuchając poszczególnych utworów nie miałem trudności z postawieniem obok każdego z nich pięciu gwiazdek i taki też jest ten cały wspaniały album.

Polecam !!!

/Andrzej Barwicki/
 
 
 
 
RUSH
Clockwork Angels
CD 52.89 zł