RockSerwis.FM
/ftp/3/61/[486973]_present.jpg
Storm Corrosion
 
średni czas realizacji: od 2 do 60 dni 
 
7.05.2012
CD 58.89 zł
 
 
 
 
1. Drag Ropes 9:50
2. Storm Corrosion 10:12
3. Hag 6:24
4. Happy 4:52
5. Lock Howl 6:19
6. Ljudet Innan 10:15
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • AIRBAG
  Identity

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • RIVERSIDE
  Shrine Of New Generation Slaves (2CD mediabook)

 • DEAD CAN DANCE
  Anastasis (digipak)

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • NO-MAN
  Returning Jesus

 • BLACKFIELD
  V (digipak)

 • ANATHEMA
  Distant Satellites

 • RUSH
  Clockwork Angels

 • LUNATIC SOUL
  Walking On A Flashlight Beam (CD+DVD) (digipak)

 • OPETH
  Heritage

 • QUIDAM
  Saiko (deluxe digibook limited edition)
 
 

Debiutancki album projektu stworzonego przez frontmana Opeth, Mikaela Akerfeldta i frontmana Porcupine Tree, Stevena Wilsona. Ten drugi opisał wydawnictwo jako "ostatni akord dziwnej trylogii", której pozostałe dwie części to "Heritage" Opeth i solowy album Wilsona "Grace For Drowning". Pomimo związków z heavy metalem i rockiem progresywnym obaj muzycy nie chcieli, by Storm Corrosion stał się kolejną progresywno-metalową supergrupą. Zamiast tego postanowili napisać coś, co odzwierciedlałoby ich pasję do eksperymentalnych, mrocznych płyt. W pierwszych wywiadach Wilson zaznaczył, że muzyka w niczym nie przypomina tego, co do tej pory robili. Nastrój i klimat zamieszczonych na płycie utworów najlepiej opisują takie przymiotniki jak : epicki, ambient, urzekający i orkiestrowy. Zdaniem Akerfeldta album jest "dojrzały, dziwny i niepokojący".

Mikael Akerfeldt od dawna był zafascynowany twórczością Stevena Wilsona. Bał się jednak z nim skontaktować. Do pierwszego spotkania muzyków doszło podczas kolacji w Londynie po tym, jak Wilson dostał od znajomego dziennikarza jeden z albumów Opeth i skontaktował się z liderem grupy. Podczas kolacji Akerfeldt poprosił Wilsona, by podjął się produkcji następnego albumu jego zespołu; doszło też do rozmowy o możliwej muzycznej współpracy. W efekcie Wilson wyprodukował trzy albumu Opeth: "Blackwater Park", "Deliverance" i "Damnation" i zmiksował "Heritage". W rewanżu Akerfeldt wziął udział w nagraniach ósmego albumu Porcupine Tree, "Deadwing". W marcu 2010r. zaczęli pisać utwory przeznaczone na pierwszy wspólny album. Początkowo w projekcie miał wziąć również udział Mike Portnoy, lecz obaj muzycy doszli do wniosku, że na albumie nie znajdzie się dość miejsca dla perkusji. W efekcie w nagraniach wziął udział Gavin Harrison, perkusista Porcupine Tree, lecz jego udział faktycznie był bardzo niewielki. Akerfeldt zajął się partiami gitary, a Wilson skupił na klawiszach i aranżacjach. Obaj zgodnie przyznali, że nie dochodziło do żadnych artystycznych sporów i zadaniami podzielili się dokładnie po połowie.

 
 

RECENZJE

Powiem tak: kupiłem tę płytę bo jestem fanem Porcupine Tree i Stevena Wilsona (chociaż przez No Man nie przebrnąłem).

Muzyka nie jest łatwa w odbiorze ale polecam gorąco wszystkim, znudzonym już pop-em i "przebojowym" pop-rockiem. Na płycie znajdziecie mistrzowsko traktowaną gitarę, niespodziewane aranże. Płyta jest też nagrana wspaniale od strony technicznej - wystarczy zamknąć oczy i już się siedzi na przeciwko żywych muzyków i daje się ponieść Ich magii...

/Tomek/

__________________________________________________________________________

Pozycja dla najzagorzalszych fanów talentu Stevena Wilsona, którzy widząc jego nazwisko lub nazwę Porcupine Tree bezkrytycznie kupią każdą płytę. Niestety, nie trafią tam na muzykę jaką Wilson potrafił stworzyć 10 i więcej lat temu, to, co jest na "Storm Corrosion" to bliżej nieokreślony kierunek, przy którym nawet solowe wypłody Wilsona są melodyjne i żywe.

Dawnymi czasy Piotr Kaczkowski wymyślił powiedzenie "muzyka z .... w środku" o takich gatunkach "muzyki". Też na wyrost, bo muzyki, jaką lubiłem słuchając Porcupine Tree 10 lat temu tu nie ma.

/jagokogo/
 
 
 
 
STORM CORROSION (STEVEN WILSON + MIKAEL AKERFELDT)
Storm Corrosion
CD 58.89 zł