RockSerwis.FM
/ftp/7/179/[466099]_134818.jpg
Relusion (digipak)
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
14.11.2011
CD 38.89 zł 31.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
1. Cold 19:06
2. Cult Of Cargo 10:07
3. Dr. What 6:26
4. The Garden 5:10
5. Relusion 9:02
6. Large Hadron Collider 22:23
 

SeQ - instrumenty klawiszowe, perkusja, programowanie
KuL - vocal
PiT'u - bas, vocal
ThuG - instrumenty klawiszowe
Ijon - instrumenty klawiszowe
Prince Olo - gitara

gościnnie
Marcin Kruczek - gitara

 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • QUIDAM
  Saiko (deluxe digibook limited edition)

 • ARLON
  Mimetic Desires (digipak)

 • SOMA WHITE
  Soma White (digibook)

 • RIVERSIDE
  Shrine Of New Generation Slaves (2CD mediabook)

 • PINKROOM
  Psychosolstice (digipak)

 • MOONRISE
  Soul's Inner Pendulum (digipak)

 • BELIEVE
  The Warmest Sun In Winter

 • HIPGNOSIS
  Sky Is The Limit

 • MICHAŁ MIERZEJEWSKI
  Symphonic Theater Of Dreams: A Symphonic Tribute To Dream Theater

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • MOONRISE
  The Lights Of A Distant Bay

 • BELIEVE
  World Is Round (digipak with bonus track)

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • LUNATIC SOUL
  Walking On A Flashlight Beam (CD+DVD) (digipak)

 • RIVERSIDE
  Out Of Myself
 
 

Nowy album krakowskiej formacji o tytule stanowiącym połączenie słów "religion" i "delusion", zainspirowany został książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony" ("God's Delusion").

To koncept album, ale w odmiennym niż typowe rozumieniu tego słowa. Jest pewnego rodzaju manifestem, ale jedynym tak naprawdę przesłaniem nie jest nakłanianie kogokolwiek do żadnej idei – kładzie nacisk na zmuszenie odbiorców do samodzielnego myślenia, a nie powielania cudzych opinii. To uwypuklenie radości życia, pobudzenia świadomości własnej wartości i wielkości człowieka, jako cząstki Przyrody i Kosmosu.

Każdy utwór na płycie to opis pewnej myśli lub sytuacji, ale bez narzuconej interpretacji. Brak - z małymi wyjątkami - konkretnego tekstu (KuL śpiewa we własnym, wymyślonym przez siebie języku) pozwala z dużą dowolnością interpretować przekaz, dopasować go do siebie. Zmusza do MYŚLENIA.

Nie przyjmuj niczego bezkrytycznie i bezmyślnie, nawet tego, co słyszysz ode mnie.

Kieruj się rozumem i nie przyjmuj prostych gotowców.

Myl się i błąkaj, ale idź własną drogą.

Ciesz się Życiem i nie krzywdż innych - ani ludzi, ani pozostałych stworzeń. Ono jest jedno i trwa tylko moment, więc szkoda go marnotrawić. Z tego też powodu jest szczególną i najwyższą wartością.

I MYŚL !

 
 

RECENZJE

To niesamowita - jako całość - REWELACYJNA PŁYTA!!! Ale, od początku. Gdy rozpakowałem przesyłkę z Rock-Serwisu, dopadło mnie przede wszystkim uczucie zachwytu. TA OKŁADKA!!! Kolorystyka! Kompozycja! Ciary po plecach i po raz pierwszy przyjemny herz klekoten. Znam twórczość Tomasza Sętowskiego, jednego z najwybitniejszych malarzy i twórców tzw. "realizmu magicznego", ale to, że jego obrazy znalazły się na digipaku nowej płyty Hipgnosis to, jak dla mnie duża niespodzianka. Ba, w jakimś sensie sensacja. Widać artysta absolutnie docenił muzykę zamieszczoną na tym albumie. A wydaje się, że być może całą twórczość tej formacji. Olśniewa również wkładka do płyty: jedna strona przedstawia obraz "Dwa światy", druga to na przepięknym tle, tajemniczego, rozświetlonego obłoku, być może jakiejś galaktyki, wykaz zamieszczonych utworów oraz stosowne, intrygujące, zmuszające do myślenia, cytaty. Między innymi Davida Attenborough, Arthura C. Clarka, Alberta Einsteina. To wszystko dopełnia znakomity collage wykorzystujący fotografie Wielkiego Zderzacza Hadronów. No, po prostu artystyczne mistrzostwo.

Mamy tu wszystko, co symbolizuje wszechświat. Tajemnicę, fascynację, niepewność, zagubienie, otchłań, lęk, euforię. A przede wszystkim POSZUKIWANIE ODPOWIEDZI. I taka właśnie jest zawartość MUZYCZNA płyty. Obejmuje i stara się definiować te stany. To właśnie zamieszczone na płycie utwory wywołują u mnie nieustanne drugie, ale tym razem wielokrotne herz klekoten!!! To bardzo inteligentne, inspirujące i zawierające jakąś niewypowiedzianą tajemnicę dźwięki. Nie będę opisywał każdego utworu osobno. Dla mnie ta płyta, to całość. Fascynująca, fantastyczna podróż poprzez muzykę, czas i emocje. Emocje absolutnie pozytywne. Polecam ją każdemu, kto zainteresowany jest poszukiwaniem odpowiedzi na, nie zawsze, łatwe pytania. Myślę, że wsłuchując się uważnie w kompozycje każdy może zacząć poszukiwania wraz z płynącymi dźwiękami. I nie zawiedzie się.

Wystarczy tylko chcieć…

Kończąc. Jestem pod olbrzymim wrażeniem najnowszej płyty Hipgnosis. To absolutnie światowa klasa, tak pod względem muzycznym, jak i produkcyjnym. To twórczość z najwyższej półki. Wielkie gratulacje dla członków zespołu oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do wydania tej wyjątkowej płyty.

/Wiktor/

__________________________________________________________________________

Wspaniała płyta, wielka muzyka, cudowne dźwięki... I tylko szkoda, że to wszystko w służbie IDEOLO. A rzeczy wielkie tracą swą wielkość w małych sporach. Wielka szkoda...

/Kefas de Merciful, III 2012/
 
 
 
 
HIPGNOSIS
Relusion (digipak)
CD 38.89 zł 31.99 zł