RockSerwis.FM
/ftp/10/169/[451241]_KC_SABB.jpg
Starless And Bible Black (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
1974/2011
CD 87.89 zł 66.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
CD:
 
1. The Great Deceiver 4:02
2. Lament 4:04
3. We'll Let You Know 3:40
4. The Night Watch 4:40
5. Trio 5:40
6. The Mincer 4:09
7. Starless and Bible Black 9:10
8. Fracture 11:19
Bonus Tracks:
 
9. The Law of Maximum Distress: Part 1 6:41
10. Improv: The Mincer 4:22
11. The Law of Maximum Distress: Part 2 2:28
12. Dr. Diamond - live 4:00
13. Guts On My Side - live 4:30
.
 
DVD-A:
 
- 5.1 Lossless Surround Sound, DTS 5.1 Surround Sound mix
 
- Album new mix - High Resolution Stereo
 
- Album original mix - High Resolution Stereo
 
- Live Video footage from New York 1973
 
- 9 additional live recordings including:
 
- Single edits
 
- Radio adverts
 
 
John Wetton - Bass, Vocals
Robert Fripp - Guitar, Mellotron, Devices,
David Cross - Violin, Viola, Keyboards
William Bruford - Drums

Lyrics by Richard Palmer-James
Produced by King Crimson

Recorded at Air Studios, London, January '74
Acoustic co-ordinator: George Chkiantz
Assistant engineer: Peter Henderson
Cover design by Tom Phillips
Equipment by Chris and Tex 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • STRACHY NA LACHY
  Przechodzień o wschodzie

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • KING CRIMSON
  In The Wake Of Poseidon (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Islands (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Lizard (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Red (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KULT
  Made In Poland

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • KING CRIMSON
  Discipline (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Larks' Tongues In Aspic (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Live At The Orpheum 2014 (CD+DVD-A) (digipak)

 • KING CRIMSON
  Thrak (40th Anniversary Edition) (CD+DVD-A) (digipak)
 
 

Kolejne wydawnictwo z niezwykle popularnej jubileuszowej serii. Na CD zamieszczono pełny miks stereo albumu autorstwa Stevena Wilsona i Roberta Frippa, a na DVD-A znalazł się pełny miks 5.1 surround opracowany przez Wilsona, nowy oraz pierwszy miks albumu, oba w wersji hi-res oraz pełną wersję obu części "Law of Maximum Distress" i "The Mincer" w pierwotnej wersji. Znalazły się tam również utwory "Lament", "The Night Watch" i "Fracture" pochodzące z tego samego koncertu w Zurychu, koncertowe nagranie "Dr. Diamond" z 1973r. oraz odnowione bootlegowe nagranie wykonanego tylko raz utworu "Guts On My Side". Całość uzupełniają fragmenty koncertu z nowojorskiego Central Parku z 1973r.

Album, który ukazał się w 1974r., był - z czego publiczność nie zdawała sobie sprawy - w większości wydawnictwem koncertowym, eksperymentem łączącym improwizacje koncertowe z materiałem nagranym w studiu. Tylko dwie kompozycje ("The Great Deceiver" i "Lament") zostały w całości zarejestrowane w studiu, "Night Watch" zawierał wstęp nagrany podczas koncertu, a instrumentalna ścieżka "The Mincer" została "wymontowana" z koncertowej improwizacji i później uzupełniono ją o partie wokalne. Reszta kompozycji to nagrania koncertowe zarejestrowane podczas występów w Zjednoczonym Królestwie i Europie, z których starannie wycięto reakcje publiczności.

 
 

RECENZJE

Kolejna już reedycja jednej z płyt King Crimson. Otrzymaliśmy odnowioną wersję jednego z dziwniejszych albumów King Crimson. Płyta była nagrywana w zasadzie "w pośpiechu", gdyż w pełni w studio nagraniowym zarejestrowano utwory "The Great Deceiver", "Lament" i fragmenty "The Night Watch" oraz wokale do "The Mincer". Resztę uzupełniono utworami koncertowymi z Glasgow, Zurichu i Amsterdamu (oryginalne wersje utworów z powyższych koncertów zostały wydane w latach 90-tych). "The Great Deceiver" to żywiołowy żart muzyczny, coś na wzór "Cat Food" z "In The Wake of Poseidon", "Lament" to nastrojowa balladka, podobnie jak "The Night Watch". Nagrany w Glasgow "We'll Let You Know" faktycznie sprawia wrażenie kompozycji powstałej "na poczekaniu", gdyż była to jedna z kilku improwizacji na tymże koncercie. "The Mincer" został wymontowany z długiego bloku improwizowanego z Zurichu (improwizacja poprzedzająca "The Mincer" i kolejna po tymże utworze ukazały się w 1993 roku w boxie "The Great Deceiver"), po czym do improwizacji zostały dograne wokale.

Pozostałe kompozycje zostały zarejestrowane w Amsterdamie (oryginalne wersje z publicznością ukazały się w 1998 roku na 2CD "Night Watch - Live in Amsterdam"). Utwory improwizowane sprawiają wrażenie nieco chaotycznych. Jedynie "Fracture" był potem rozwijany i wielokrotnie grywany na koncertach aż do połowy 1974 roku. Całość uzupełniają na płycie CD dodatkowe utwory koncertowe. Na początek blok muzyczny, z którego pochodzi "The Mincer". Ponieważ materiał źródłowy nie zachował się w całości (na "The Great Deceiver" wyraźnie jest słyszalne drastyczne cięcie przy przejściu z "The Law Of Maximum Distress part 1" w "The Law Of Maximum Distress part 2"), to do odzyskania całości posiłkowano się bootlegiem "Dreams To A Real Show" (Highland HL373/374) poprawiając nieznacznie jakość nagrania. Całość uzupełnia "Doctor Diamond" (nagrany z Atlanty - tu mamy kompletne nagranie, dostępne dotychczas bootlegi zawierały to nagranie w wersji nieco okrojonej) oraz jedyne koncertowe wykonanie utworu "Guts On My Side". Krążek DVD zawiera różne miksy właściwego albumu, poprzedni remaster, a także dodatkowe utwory: "Easy Money" z albumu "The Night Watch", fragmenty koncertu w Zurichu (częściowo dostępne na "The Great Deceiver", a częściowo na wspomnianym wcześniej bootlegu), pełną wersję "We'll Let You Know" (pochodzącą z "The Great Deceiver") oraz pozostałe bonusy z krążka CD uzupełnione singlowymi wersjami "The Night Watch" i zapowiedziami radiowymi. Można tylko żałować, że dodatkowy materiał audio nie został zrealizowany w formie dodatkowego krążka CD. Byłoby to bardziej praktyczne, gdyż nie każdy posiada w swym zestawie audio odtwarzacz DVD, a słuchanie mixów wielokanałowych i mixów stereo na komputerze czy tańszym zestawie kina domowego jest co najmniej wątpliwą przyjemnością, zaś odtwarzacze SACD/DVD-Audio nadal są w cenie. Dlatego uważam, że promowanie nielicznej grupy maniaków/audiofilów jest delikatnie mówiąc bez sensu.

/Paweł Świrek/

__________________________________________________________________________

Nie ma ludzi wszystkowiedzacych, albo grubo się mylę. Ale Fripp i Wilson szybko zaskoczyli, co mnie bardzo cieszy. Zamiast biadolic proszę po prostu posłuchać - a nie teoretyzowac. Ostrzegam tylko - to jest one way ticket. Wystarczy zrzucić zawartość na dysk - kompa większość posiada. Jedyny koszt -przetwornik 1500 zł, ewentualnie przewód usb 30-50 zł [lub 300 zł - jak kto woli]. Różnica jest powalajaca. Poza tym coraz więcej rzeczy wychodzi 24/48 czy 24/96 i wyżej - tylko kupować i sluchac. Sam muszę jeszcze przetrzepac rockserwis z tego co pozostało, a już wkrótce close to the edge. Polecam warrior on the edge of time - wiele lat na to czekałem, a tu niespodzianka - 24/96. Pozdrawiam

/Vincent/
 
 
 
 
KING CRIMSON
Starless And Bible Black (40th anniversary edition) (CD+DVDA) (digipak)
CD 87.89 zł 66.99 zł