RockSerwis.FM
/ftp/4/58/[451642]_present.jpg
Slow Electric (digipak)
 
średni czas realizacji: od 21 do 30 dni 
 
3.10.2011
CD 63.89 zł 49.99 zł
 
 
 
 
1. Towards The Shore / Towards An Ending 7:23
2. Criminal Caught In The Crime 7:43
3. Days Turn Into Years 9:35
4. Slow Electric Hum / Also Out Of Air 5:24
5. Another Winter 5:04
6. Between The Silent Worlds 6:37
 
Tim Bowness - Vocals, Piano (5), Mellotron (6)
Peter Chilvers - Keyboards, Piano
Robert Jurjendal - Guitar
Aleksei Saks - Trumpet
+
Tony Levin - Bass (1,3), Chapman Stick (1,3)
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też: • Koperta foliowa antystatyczna na płytę winylową 12" (50szt.)

 • AIRBAG
  All Rights Removed


 • Koperta foliowa transparentna na okładkę płyty winylowej (32,5x32,5cm) (50szt.)

 • RAIN
  Cerulean Blue (gatefold cardboard sleeve)

 • AIRBAG
  Identity

 • NO-MAN
  Returning Jesus

 • NOSOUND
  Sol29 (CD+DVD remastered edition)

 • NOSOUND
  The Northern Religion Of Things

 • NO-MAN
  Flowermouth (remaster with bonus tracks)

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • DEAD CAN DANCE
  Anastasis (digipak)

 • BLACKFIELD
  IV (CD+DVD-AV) (limited edition digibook)

 • KING CRIMSON PROJEKCT, A
  A Scarcity Of Miracles (CD+DVDA) (digipak)

 • ANATHEMA
  Hindsight

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)
 
 

Nagraniowy debiut formacji, która powstała w 2010r., by zagrać trzy koncerty na festiwalu jazzowym w Estonii. W jej składzie znaleźli się Tim Bowness (No-Man) i Peter Chilvers oraz eksperymentalny estoński duet UMA: Robert Jurjendal i Aleksei Saks. Wykorzystując nagrania z koncertów jako podstawę Bowness nagrał nowe wokale, a Chilvers partie instrumentów klawiszowych. Tony Levin znany m.in. z King Crimson uzupełnił niektóre kompozycje o swoje charakterystyczne partie basowe, a wszystko zmiksował w Zurychu perkusista i producent Andi Pupato.

Całość to sześć nastrojowych kompozycji, które wymykają się jakiekolwiek kategoryzacji.

Tim Bowness znany jest przede wszystkim z długiej współpracy ze Stevenem Wilsonem z Porcupine Tree, z którym tworzy duet No-Man. Tim współpracował tez z włoską wokalistką Alice, Robertem Frippem, Hugh Hopperem z Soft Machine, OSI i Memories Of Machines. Razem z Richardem Barbierim w 1994r. nagrał album "Flame", jest też współproducentem i współautorem znakomicie przyjętego albumu Judy Dyble (eks-Fairport Convention) "Talking With Strangers" z 2009r.

Peter Chilvers jest muzykiem i projektantem software'u, a ostatnimi czasu pracował przede wszystkim jako muzyczny i techniczny asystent Brian Eno przy kilku projektach wśród których znalazły się m.in. ścieżka dźwiękowa do filmu "Nostalgia anioła" i "Spore". Peter stworzył też bardzo popularne aplikacje na iPhone'a oraz współpracował z No-Man, Chrisem Martinem z Coldplay i Natalie Imbruglią. Nagrał też kilka albumów z wokalistką Sandrą O'Neill i Timem Bownessem oraz kilka solowych albumów instrumentalnych.

Robert Jurjendal uczestniczył w gitarowych kursach organizowanych przez Roberta Frippa i jest wykładowcą na Viljandi Cultural Academy. Mieszka i pracuje w Estonii, gdzie poświęca swój czas muzyce klasycznej, rockowej, elektronicznej oraz wielu eksperymentom. W 1993r. założył Weekend Guitar Trio, które w 1995r. zdobyło pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lozannie, nagrało sześć albumów i koncertowało na całym świecie.

Aleksei Saks jest estońskim muzykiem, producentem i kompozytorem. Po ukończeniu studiów na Akademii Muzycznej grał w narodowej orkiestrze symfonicznej w Estonii i w orkiestrze kameralnej na Litwie. Dodatkowo współpracował z takimi sławami jazzu jak New York Voices, Frank Foster, Dennis Rowland, Randy Brecker i Elaine Delmar. Od 2007r. razem z Robertem Jurjendalem gra w UMA, zespole łączącym jego zainteresowania muzyką klasyczną, ambient i jazzem.

 
 
 
 
SLOW ELECTRIC (TIM BOWNESS, PETER CHILVERS, TONY LEVIN, ETC.)
Slow Electric (digipak)
CD 63.89 zł 49.99 zł