RockSerwis.FM
/ftp/0/77/[450637]_present.jpg
The Third Floor
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
12.09.2011
CD 73.89 zł 55.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
1. Sirens Of War 3:21
2. Six Dead 3:49
3. Reached The Sky 4:22
4. See You Once Again 3:34
5. Master And The Puppeteer 4:18
6. The Third Floor 4:28
7. Piper Of Creed 3:10
8. Crimson Crystal Raindrops 4:44
9. Hard Times 2:36
10. Imogen Molly 3:26
11. Let It Back 8:47
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KAZIK, ZDUNEK ENSEMBLE
  Warhead

 • KAZIK & KWARTET PROFORMA
  Tata Kazika kontra Hedora

 • BREW, THE
  A Million Dead Stars

 • CELIŃSKA, STANISŁAWA
  Malinowa...

 • BREW, THE
  Control

 • BREW, THE
  Shake The Tree

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • V/A
  Klubowy Paprykarz Oranżada Na Dzień Nowe brzmienie jazzu i piosenki

 • V/A
  Klubowy Paprykarz i Oranżada Na Noc Nowe brzmienie big beatu

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • STRACHY NA LACHY
  Przechodzień o wschodzie

 • BLACK COUNTRY COMMUNION
  Afterglow (CD+DVD limited edition)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • KULT
  Made In Poland

 • AIRBAG
  Identity
 
 

Najnowszy album zespołu powstał we współpracy z producentem Chrisem Westem, a zamieszczone na nim utwory zdaniem perkusisty Kurtisa Smitha przypominają "mieszaninę starej szkoły i nowoczesnego rocka". I trudno się z tym nie zgodzić, bo działające od 2004r, trio szuka inspiracji w twórczości Led Zeppelin, wczesnego Pink Floyd, Jimiego Hendrixa, Wolfmother, The Raconteurs i The Black Eyed Peas. Tytułowy utwór albumu opowiada o życiu w trasie koncertowej - muzycy zwykle mieszkają na trzecim piętrze w hotelach. A w trasach spędzają sporo czasu, bo słyną ze swoich dynamicznych występów.

 
 

RECENZJE

Muzyka jaką tworzą The Brew wypływa z głębi duszy i przekazywana jest za pomocą gitar perkusji oraz wokalu ten minimalizm instrumentalny przekształca się w potężne autentyczne rockowe granie. Trudno nie ulec tej magii tego trio gdyż muzyka którą grają wypełniona jest szlachetnymi dźwiękami naszych gitarowych ulubieńców wręcz herosów tamtych wspaniałych czasów kiedy dużą rolę odgrywały umiejętności muzyków a nie studio nagrań.

Płyta "The Third Floor" to kolejny krok do przodu jeśli chodzi o umiejętności kompozytorskie i techniczne klimatem powracają do chwalebnej epoki rocka pochłaniając słuchacza swoimi rockowymi utworami. Bardzo inspirująca płyta całość stworzona na solidnych muzycznych fundamentach sięgających wspaniałych czasów gdy powstawały najpiękniejsze rockowe dzieła, które po dziś dzień powodują podczas ich słuchania przyspieszone tętno i gęsią skórkę na ciele. Tworząc swoje kompozycje w takim klimacie The Brew porusza nasze serca i daje nam namiastkę minionej muzycznej rockowej dekady czego dowodem jest ich najnowszy krążek.

Płyta "The Third Floor" zawiera 11 utworów i trwa około 47 minut rozpoczyna ją "Sirens Of War" - mocne uderzenie perkusji przyśpieszające gitarowe riffy Jasona plus jego wokal mocny kawałek na koncertową rozgrzewkę nadal nie zwalniają tempa przy kolejnych kompozycjach "Six Dead","Reached The Sky"- atakują nas świetnymi gitarowymi zagrywkami oraz doskonałą grą rytmiczną powodując rockowe wibracje w naszych ciele. Trochę spokojnie i nastrojowo robi się podczas utworu "See You Once Again" bardzo ładny akustyczny kawałek odmienny od tych które nagrywali do tej pory już samym zaskoczeniem jest tutaj śpiew Jasona sprawdzam czy na tej płycie nie śpiewa gościnnie pewien Irlandzki frontman nie ma go w spisie.Jedno mnie zastanawia jak ten młody Jason to robi gra jak Hendrix śpiewa jak Bono niesamowicie utalentowany chłopak.Kolejne utwory wyrywają nas z balladowego nastroju ostrzejszym brzmieniem gitary i szybszymi rytmicznymi zagrywkami perkusji i basu. Tytułowa kompozycja "The Third Floor" delikatny niewinny gitarowy wstęp by po chwili oczarować nas swoją przebojowością solówką wspólnym śpiewem kapitalny utwór.Godny polecenia jest "Crimson Crystal Raindrops" gdzie Jason tworzy mroczny klimat nie śpiewa w tym utworze wypowiada słowa jego głos jest przetworzony i odbija się niczym krople deszczu wpadające do wody mamy tu improwizacyjną grę ukłon w stronę psychodelicznego brzmienia zaskakujące ale świetne.Ukoronowaniem nowej płyty The Brew jest ostatnia kompozycja trwająca prawie dziewięć minut "Let It Back" gdzie nie tylko tytułem nawiązują do słynnej czwórki z Liverpoolu swoje umiejętności gry na perkusji pod koniec tego utworu prezentuje Kurtis. Dzięki takiemu trio i ich twórczości ta muzyka nadal będzie przemawiać do kolejnych pokolenia ta rockowa eksplozja która miała miejsce na początku lat 70 będzie powiększała grono miłośników wspaniałej rockowej przygody zataczając koło historii muzyki rockowej. Pomysłowość talent młodzieńcza energia to wszystko dla stworzenia pięknej gitarowej gry wokalu i perkusyjnego rzemiosła atmosfera jaka wytwarza się podczas słuchania "The Third Floor" nie pozostawia złudzeń że mamy do czynienia z "zeppelinowskimi" miłośnikami tamtych brzmień. Tworzenie muzyki przez The Brew w takim klimacie nie pomniejsza ich muzycznych zdolności słychać ich dogłębne zaangażowanie w tworzeniu nowoczesnego brzmienia nie tracąc przy tym rockowego ducha tamtych czasów. Podnieśli swoją artystyczną poprzeczkę bardzo wysoko rozwijają swoje muzyczne talenty które możemy docenić słuchając ich najnowszej płyty.

Pozdrawiam

/Andrzej B./
 
 
 
 
BREW, THE
The Third Floor
CD 73.89 zł 55.99 zł