RockSerwis.FM
 
SERWIS MUZYCZNYDVD VIDEO
nowe wiadomości ostatnio dodane
koncerty nowości
bestsellery
 
ROCK POPNOWE BRZMIENIA
ostatnio dodane ostatnio dodane
nowości nowości
bestsellery bestsellery
 
INNE GATUNKIMUZYKA FILMOWA
ostatnio dodane ostatnio dodane
nowości nowości
bestsellery bestsellery
 
JAZZFILMY
ostatnio dodane ostatnio dodane
nowości nowości
bestsellery bestsellery
 
KSIĄŻKIINNE
ostatnio dodane ostatnio dodane
nowości nowości
bestsellery bestsellery
KANAŁY RSS

RSS (z ang. Really Simple Sindication) to prosta metoda oparta o format XML, dzięki której - w prosty sposób - można w dowolnej chwili sprawdzić, czy na stronie sklepu Rock-Serwis pojawiły się jakieś nowe artykuły lub wiadomości. Co ciekawe, można tego dokonać bez wchodzenia na stronę www.rockserwis.plJak korzystać z RSS?

Na stronie głównej sklepu po lewej umieszczony jest blok „RSS”. Tam znajdziesz szereg odnośników, których kliknięcie powoduje otwarcie strony z ostatnio dodanymi artykułami, nowościami bądź bestsellerami z poszczególnych działów sklepu. Znajdziesz też odnośniki prowadzące do ostatnio dodanych wiadomości (m.in. o koncertach) w serwisie informacyjnym.

Innym, bardziej praktycznym sposobem dostępu do nowych wiadomości, dodatkowo nie wymagającym wchodzenia na stronę sklepu, jest skorzystanie ze specjalnego darmowego programu, zwanego czytnikiem wiadomości RSS.

W Internecie można znaleźć wiele takich programów, np. pod następującymi odnośnikami:

www.feedreader.com (z polską wersją językową!)
www.cafenews.pl (z polską wersją językową!)
www.rssreader.com
www.sharpreader.net

Po zainstalowaniu jednego z ww. programów, należy podać w nim adresy RSS z którego mają być pobierane wiadomości/aktualizacje (adresy te „ukryte” są pod poszczególnymi linkami w bloku RSS na stronie głównej sklepu). Instrukcja każdego programu dokładnie opisuje jak to zrobić.

Program pobierać będzie ze strony sklepu Rock-Serwis informacje o których mowa była wyżej. Program pobiera podstawowe informacje o nowej wiadomości (nagłówek) lub artykule (wykonawca, tytuł/nazwa, cena), pełna treść dostępna jest po kliknięciu na ten właśnie nagłówek.

Więcej o RSSach można dowiedzieć się na stronie www.rssy.pl